זקן ואולמרט, ארכיון | צילום: רויטרס

בית המשפט המחוזי בירושלים הוציא היום (חמישי) צו זמני האוסר על סנגוריו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לעיין ולהשתמש בתקליטור שהועבר אליהם בשוגג, ומכיל חומרים פרטיים ורגישים של שולה זקן הקשורים לתיק טלנסקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצו הוצא לאחר שאתמול ביקשה פרקליטות מחוז ירושלים להורות לעורכי דינו של אולמרט על השבת התקליטור הרגיש לידיהם. עד שתתקבל החלטה בנושא, בית המשפט אסר על פרקליטי ראש הממשלה לעבר לעיין בחומרים הפרטיים והרגישים.

"ההגנה עשויה לעיין בחומרים שבתיבת הדואר ולהעמיק את הפגיעה בחיסיון עו"ד-לקחו ובפרטיותו של אדם", טענה הפרקליטות בבקשתה.

הטעות המביכה של הפרקליטות

כפי שפורסם אמש לראשונה בחדשות 2 - לאחר ששולה זקן העבירה חומרים חדשים לפרקליטות בנוגע לפרשת טלנסקי, ביקשו עורכי דינו של אהוד אולמרט לקבל הודעות אלקטרוניות מתוך חשבונה של שולה זקן לצורך מלאכת ההגנה על ראש הממשלה לשעבר.

בשבוע שעבר נענתה הפרקליטות לבקשת הסנגורים והעבירה לידיהם תקליטור, אלא שבמהרה התברר כי במקום הודעות ספציפיות אותן ביקש צוות ההגנה לקבל, הועבר לידיו תקליטור המכיל גיבוי מלא של תיבת הדואר הנכנס של זקן.

הפרקליטות דרשה מהסנגורים להחזיר את התקליטור בטענה כי הוא אינו מהווה חומר חקירה ויש בו חומרים פרטיים ורגישים, שיש בהם כדי לפגוע בראש לשכתו לשעבר של אולמרט. לאחר שעורכי הדין של ראש הממשלה לשעבר סירבו להיענות לבקשה, פנתה הפרקליטות לבית המשפט.