מוטי חסין (צילום: פלאש 90)
נמלט מהארץ. מוטי חסין | צילום: פלאש 90

מחדל חמור: רגע לפני הערעור בעניינו, העבריין מוטי חסין, מי שמוגדר במשטרה כיורשו של יצחק אברג'יל, נמלט הבוקר (שני) מהארץ לבולגריה. על פי ההערכות במשטרה, חסין ברח יחד שותפו, שלומי זלמן ניאמצ'יק, לאחר שזוכו מאשמת רצח אבי דוד במסעדה בבת ים בשנת 2011.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול ערערה הפרקליטות לבית המשפט העליון, לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב זיכה את השניים מאשמת רצח בחודש שעבר. גורמי האכיפה ביקשו לקיים דיון דחוף בערבויות של השניים, אבל עוד טרם הסתיים הדיון עזבו חסין וניאמצ'יק את הארץ לבולגריה, והערכות במשטרה הן שנמלטו למדינה שלישראל אין יחסי הסגרה איתה.

אתמול הוגש כתב האישום נגד השניים, ובמקביל ביקשה הפרקליטות להפקיד את דרכונם ולבקש צו איסור יצאה מהארץ. שופט בית המשפט העליון דחה את הבקשה והורה על קיום דיון היום בצהריים, אך בינתיים חסין נמלט.

פרקליטיו של חסין מבהירים כי העבריין לא ברח מהארץ וכי הוא ישוב לגבולות המדינה מחר. הפרקליטים טוענים כי בתגובתם לבקשת המדינה, צורפו כרטיסי טיסה, המכילים גם טיסה חזרה לישראל. מקורביו הגיבו לטענות ואמרו כי חסין קנה את כרטיס הטיסה הרבה לפני הערעור, וכי המשטרה והפרקליטות מנסים להשפיע על בית המשפט העליון.

אחד מסנגוריו, עו"ד משה סוחמי, אמר לחדשות 2 כי "דיברתי עם חסין והוא אמר שיצא כחוק מהארץ. הוא הוסיף כי הוא חף מפשע. הוא יצא מהמדינה בראש מורם וישוב בראש מורם".

גורמים במשטרה הטיחו ביקורת קשה על בית המשפט העליון, מאחר והיה חשש שחסין יברח. במשטרה טוענים כי "הוגשה בקשה דחופה, אך לצערנו שופט העליון לא ידע לקרוא את התמונה".

החשוד המרכזי בפרשת 512, אברג'יל (צילום: משטרת ישראל)
יורשו של יצחק אברג'יל | צילום: משטרת ישראל

עבר עשיר

חסין ושלושה נוספים נאשמו בקשירת קשר לרצוח את דוד בשיטת "כיפה אדומה". על פי כתב האישום, דוד הוזמן לפגישה במסעדה בבת ים, במהלכה חוסל. הארבעה זוכו מאחר והתיק לא הכיל ראייה ישירה שקשרה אותם לרצח.

חסין נחקר בעבר בחשד למעורבות בפיצוץ שהיה בבת ים בו נהרג שותפו. הוא גם נעצר בחשד להלבנת הון של מיליונים בדרום ושוחרר. שמו עלה לכותרות לאחר רצח מרגריטה לאוטין בחוף הים בבת ים, שם שהה עם היעד לחיסול רמי אמירה.

בעבר תועד חסין במגדל שער העיר ברמת גן יחד עם מקורבו יצחק אברג'יל במהלך קטטה עם משפחת אלפרון על רקע שליטה בשוק מחזור הבקבוקים.