במשך שעות על גבי שעות של חקירה דבק הנאשם יניב פיירובוסקין בגרסתו והתעקש שלא הוא נהג הטרקטורון שפגע באצניות טיגיסט ביטאו ורדאיט בלטה סמוך לגבעת ברנר. בהסכמת הנהג התיר היום (חמישי) בית המשפט לפרסם את תיעוד חקירתו - תיעוד שהוביל מוקדם יותר השבוע לזיכויו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני יודע את האמת כי אני הייתי בשטח והייתי לבד", אמר יניב לחוקר. "לא אלף חוקרים, אלף מדענים ואלף מז"פים יכולים להגיד מה היה שם. אני נסעתי בשטח". לבסוף הוא נשבר, הודה וכתב אישום הוגש נגדו. השבוע זיכה אותו בית המשפט בלוד אחרי משפט שנמשך כשנה, בין היתר בגלל מחדלי חקירה: במשך שעות לוחץ עליו החוקר רפ"ק חיים שרייבנד להודות ומבטיח לו שאם יודה - ישוחרר לביתו.

אין תמונה
החוקרים לחצו, הנאשם זוכה. יניב פיירובוסק

חוקר: ממה אתה חושש תגיד לי.

פיירובוסקין: מכלא.

חוקר: לא יקרה.

פיירובוסקין: יקרה.

חוקר: אתה צריך שאני אצעק לך את זה באוזן? לא יקרה! ואני אומר את זה על סמך הניסיון, אני חי במדינה הזאת.

טיגיסט ביסאו לאחר התאונה (צילום: חדשות 2)
טיגיסט ביטאו בבית החולים | צילום: חדשות 2

השופט צפה בחומרי החקירה האלה וקבע שנפלו בה מחדלים ושהודאת הנאשם אינה מהימנה. קשה להשתחרר מהתחושה שהחוקרים השקיעו מאמץ רב בחילוץ הודאה מהנאשם כמעט בכל מחיר, מאחר שהיו משוכנעים שהוא הדורס, ולא השקיעו מאמצים באיתור חשודים אחרים.

חוקר: מה אתה עבריין?

פיירובוסקין: אני לא עבריין אבל זה לא משהו שאתה יכול להבטיח לי.

חוקר: אני רואה מה קורה במדינה הזאת, אני רואה מה קורה בבית משפט ואני רואה מה קורה במקרים דומים. יניב, תתעורר, זה לא המקרה.

פיירובוסקין: כל המדינה שונאת אותי.

חוקר: ממש לא! אני מבין שזה מה שמטריד אותך. כשתורשע בבית משפט ישנאו אותך, אבל אם תנצל את הבמה שנתנו לך להגיד 'נבהלתי, נלחצתי', תאמין לי שאתה תוציא את כל האוויר מהבלון הזה.

רדאיט בלטה בבית החולים (צילום: חדשות 2)
רדאיט בלטה בבית החולים | צילום: חדשות 2

בסופו של דבר הלחץ האינטנסיבי של החוקרים כשל והחשוד, שיוצג על ידי עורכי הדין ששי גז ועידן שני, זוכה. כעת האצניות שהחלימו יישארו עם סימן שאלה מנקר: מי פגע בהן וגדע קריירת ריצה מבטיחה?