כתב אישום חמור הוגש בימים האחרונים נגד מנהלת גן ילדים בחולון ושש סייעות בגין התעללות בחסרי ישע. על פי כתב האישום, הנשים נהגו באלימות בילדים שהיו תחת השגחתן. חלק מהאירועים תועדו על ידי מצלמות אבטחה שהוצבו במקום ונחשפים לראשונה בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההורים שנחשפו לסרטונים שהגיעו לחדשות 2 Online הזדעזעו ממעשיהן של אלו שבידיהן הפקידו את שלומם וביטחונם של ילדיהם. אחת הגננות נראית בסרטונים מטיחה ילד כלפי הקיר. לאחר מכן היא מתועדת כשהיא ניגשת לאותו ילד ודוחפת אצבעות לעיניו.

חלק ניכר ממקרי האלימות התרחש בשעת ההשכבה לשנת צהריים, שבמהלכה נראות הסייעות, בכמה מקרים שונים, מושכות את הילדים בכוח ומטיחות אותם אל המזרונים. באחד המקרים הקשים שתועדו רואים את אחת הסייעות דורכת על ראשו של ילד ולאחר מכן בועטת אותו מחוץ למזרון שעליו הוא שוכב.

ההורים בדיון בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
הורי הילדים היום בבית המשפט | צילום: חדשות 2

סטירות, משיכות בשיער ובעיטות

כתב האישום, שהוגש לפני יומיים לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עורכת הדין שלי קוטין מפרקליטות מחוז תל אביב פלילי, חושף פרטים מחרידים מהנעשה בגן, שמאכלס 65 ילדים בגילאים שלושה חודשים עד ארבע שנים.

הסייעות והגננת נאשמות שנהגו למשוך בשערות ראשם של הילדים, לסטור להם בפניהם, לדרוך על אצבעות ידיהם ולהטיח אותם בחזקה במזרונים. החשדות נגד עובדות הגן, בגילאים 31-67, החלו מתלונות של ההורים, כאשר ילדיהם חזרו מהגן כשהם חבולים והתנהגותם שונה.

האירועים, כפי שהובאו בפני חוקרי מחלק אלימות במשפחה במשטרת מרחב איילון בפיקודו של רפ"ק יעקב בלוקי, קטעו, למזלם של הילדים, את ההתנהלות האלימה והמזניחה לכאורה בגן. גם מפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, עקב מקרוב אחר הפרשה. המעשים כללו לטענת המשטרה מעשים אלימים שאף הותירו חבלות על גופם. על החקירה הרגישה עקב מקרוב גם מפקד המרחב ניצב משנה נתן בוזנה.