"אני אומר לך רק דבר אחד: קחי עלייך, עזבי אותי... אני לא מבקש ממך שתודי בשום דבר, אני לא מבקש ממך שתעשי משהו שיזיק לך, אבל את צריכה להבין דבר אחד, ברגע שייצא שאני נתתי לך או כסף מזומן - 30 אלף דולר - או ברגע שייצא שאני ידעתי ממך שדכנר נותן תרומה, פירושו של דבר שאני שותף לשוחד. נקודה. זה הכל. אם את קיבלת לידייך ולא סיפרת לי, איזו עבירה את עשית? אבל ברגע שאני ידעתי את העניין הזה - זה כל מה שהם רוצים, ואת צריכה להבין את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את המילים האלו נשמע ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט אומר לראש לשכתו שולה זקן בהקלטות סתר שביצעה, שחלק מתוֹכנן הותר לפרסום היום (שני). בחודש מרס השנה חשפה זקן כי ברשותה הקלטות שבהן נשמע אולמרט כשהוא מנסה לכאורה להניא אותה מלחתום על הסדר טיעון בפרשת הולילנד עם עד המדינה שמואל דכנר ז"ל וכן מדבר על הכספים שקיבל מאיש העסקים היהודי-אמריקני מוריס טלנסקי בפרשת "מעטפות הכסף" - שבה זוּכה.

הבוקר התייצבה ראש הלשכה לשעבר על דוכן העדים, במה שנחשב לאחד מרגעי השיא של פרשיות אולמרט ומסרה עדות נגד ראש הממשלה לשעבר, שהיה הבוס שלה במשך 30 שנים, בדיון החוזר בתיק טלנסקי. בעבר קבע בית המשפט כי הפרקליטות לא הצליחה להוכיח שמאות אלפי הדולרים מטלנסקי - שהוכנסו על ידי זקן ל"קופה הסודית" של אורי מסר - נועדו לשימושים פרטיים של אולמרט ולא לצרכים פוליטיים.

זקן, המשמשת כעדת מדינה נגד אולמרט ובתמורה נידונה ל-11 חודשי מאסר בלבד בפרשת הולילנד, מסרה את ההקלטות לפרקליטות. כעת, לראשונה, נחשפים תמלולי השיחות ביניהם.

שיחה מס' 1: "אני צריך לקבל 125 אלף, אעביר חלק במזומן ואת תחליטי כמה את נותנת להוא"

שולה: מה יש שם?
אולמרט: יש שמה...
שולה: אני לא אתחיל לספור, כי אני בתוך החדר עכשיו. בתוך חבילה אחת היה את הזה...המזומן.
אולמרט: היו שני מזומנים.
שולה: אה, לא פתחתי.
אולמרט: זה, 25 אלף, זה 25 אלף בשקלים.
שולה: אוקיי.
אולמרט: והיה עוד 20 אלף בדולרים.
שולה: אז 45?
אולמרט: כן.
שולה: 45.
אולמרט: השבוע, בעזרת השם, אני צריך לקבל 125 אלף, אני אעביר חלק במזומן אני מקווה, לא השבוע הזה, שישי שבוע הבא, וזה, את תחליטי כמה שאת נותנת להוא. בסדר?

שוחח עם זקן בשליחות אולמרט?
"תראי לי אחד שזנחתי אותו" | צילום: קובי גדעון, פלאש 90

הקלטה מס' 2: "לפעמים צריך לשקר קצת"

אולמרט: אני עוד לא נמצא בהולילנד, אנחנו עוד לא נמצאים בהולילנד, אנחנו נמצאים כרגע במשפט שלנו. אז אני לא יודע, אני רק אומר שהיה שמה איזה משהו, מה שאת חושבת שאמרת או לא אמרת.
שולה: לא משנה.. ומה הם רצו שאני אגיד, שאני נתתי לך את הכסף. זה מה ש.. מה שעניין אותם, אוקיי? למה, למה הפקדתי ומשכתי את הכסף.
אולמרט: היית צריכה להגיד כי הבטחת לו את זה לפי בקשה שהוא ביקש ממך שיעשה לך טובה, תעשו לו טובה כי הוא צריך כסף מזומן.
שולה: בסדר, אתה מבין?
אולמרט: אתם אמרתם.
שולה: ש.. קצת.. לפעמים צריך לשקר ככה. אז זה..

הקלטה מס' 3: "תראי לי מישהו אחד שיגיד שאי פעם זנחתי אותו"

אולמרט: כל מה שהבטחתי לך, אני קיימתי ומקיים.
שולה: נכון.
אולמרט: וזה לא קל לי שולה, אני לא יכול להגיד לך כמה זה לא קל. את לא יודעת כמה שזה קשה לי... זה לא קל ברוך השם. עכשיו אני חושב שהצלחתי עם מישהו, הוא ייתן לי 125 אלף במזומן, 175, את זוכרת? 45 ועוד 125, זה 170...אחרי זה נראה מה יהיה.

אולמרט: אבל לעולם, הרי את יודעת שאותך, שאת היית כמו בת שלי 35 שנה - כל כלב מהרחוב - עוד מעולם לא זנחתי בן אדם, אחד, תראי אחד, שיקום ויגיד מישהו אחד שהיה איתי אי פעם שאני הייתי אפילו מחוייב לו שאני זנחתי אותו. את יודעת את מי אני זונח היחידי - את יוסי, כי הוא המיט חרפה עליי ועל המשפחה ועל המשפחה שלו ועל הילדות שלו.

שולה: טוב בוא, בוא, תדבר איתי.

"פוחד שתעלי על דוכן העדים" | צילום: פלאש 90, יוסי זמיר

הקלטה מס' 4: "אני מאוד פוחד שאת תעלי על דוכן העדים, לא בגללי - בגללך"

אולמרט: הנקודה היא כזו. כל מה שאמרתי לך אני מקיים ויהיה טוב. זה הכל. א', שזה יירד מראשך. אל דאגה, זה לא קורה ביום אחד.

אולמרט: בסדר אז עכשיו א' יש את ה-50 אלף דולרים...לא יודע, ואת ה..דולרים ואת ה.... שקלים. אם תחכי שבוע יכול להיות שהשבוע הזה אני אקבל את הסכום הגדול ואז אני אתן לך את כולו, אני....
שולה: כן.
אולמרט: לא....
שולה: כן.
אולמרט: אני די משתדל, א'. עכשיו דבר שני.
שולה: כן.
אולמרט: עכשיו, דברי עם *** ביום ראשון.
שולה: כן.
אולמרט: תגידו לו שאת רוצה לראות אותו, את אפילו תהיי בתל אביב אם הוא רוצה בתל אביב, אם זה נוח לך, לא יודע, את רוצה לראות אותו. אני אומר לך רק דבר אחד שולה וזה הכל. אני בעדות שלי הולך לעשות לך את החיים מאד קלים ומעבר לזה תשקלי מה את עושה, אני אומר לך אני מאוד פוחד שאת תעלי על דוכן העדים, לא בגללי - בגללך. כי את לא תהיה בנויה להאמין בזה, הוא ירצח אותך.
שולה: אני יודעת.
אולמרט: הוא ירצח אותך ואת תפלילי את עצמך על דוכן העדים, זה מה שמטריד אותי, אני אגיד לך מה, הוא יגיד דבר פשוט מאד, את יודעת מה? היומנים מה שכתבת, אה.. שכתוב ביומנים אוקיי לא יודע איזה יום יכול להיות שהתבלבלו, יכול להיות זה... את כתבת את זה, מישהו כתב לך את זה ביומן, ובסוף את תאלצי להודות שאת כתבת את זה, ואז הוא יגיד מזה אני לוקחת לעצמי 35 אלף דולר. מה תגידי? אז הוא יגיד, 'את לקחת לעצמך 35 אלף דולר'. עכשיו מה הבעיה? את לא עולה על דוכן העדים, הוא יכול לקפוץ ולעשות ריקודים באוויר, הוא לא יכול להרשיע אותך, את זה הוא לא יכול להציג את הטיעונים האלה.
שולה: ומה אני אומרת, אני לא יכולה להגיד שקיבלתי ממך כסף כי אתה החלטת לתת לי כסף.
אולמרט: את יכולה להפיל עליי הכל זה בסדר.
שולה: לא, רגע, סליחה מה, מה, הוא יכול להגיד לי.
אולמרט: סליחה, דיווחת על זה למישהו?
שולה: לא.
אולמרט: זה כסף מי...מה זה, הכנסה מתנה 30 אלף דולר מה זה? מה זה? זה שוחד? מה זה?
שולה: זה.....
אולמרט: שולה, שולה, אה... אה.. מה זה מה? מה?
שולה: רצה לעזור לי.
אולמרט: איזה כסף זה הרי? הרי אני אומר שזה תרומות פוליטיות אז מה?
שולה: זה אחד באחד.
אולמרט: מה?
שולה: אחד באחד אז זה הכל שרשרת של כסף מאחד בשני.
אולמרט: לכן אני אומר איפה שעכשיו, כל זה נובע מ.. מהנייר הזה, אם את לא מופיעה הם לא יכולים להגיש את הנייר, הם לא יכולים לשאול על הנייר, הם.. לא לקבוע ממצא עובדתי על הנייר, מה הם יכתבו על הנייר.

הקלטה  מס' 5

אולמרט: ו.. ו...עזרת לאנשים ופתחת את הדלת לאנשים, ולא היססת לפעול למישהו שנזקק וכל הדברים האלה. וכו' וכו' אבל אני אומר לך, שבי...(נקטע). אני אומר לך רק דבר אחד, קחי עלייך, עזבי אותי, בואי נצא מנקודת הנחה שאת מתיישבת על[...] ואומרת 'אולמרט, אני אף פעם לא סיפרתי לו שדכנר נתן לי כסף, וזה לא עניין אותי וכו' וכו' והעברתי את הכל לאורי מסר'...מהאלפים הבודדים שהוא נתן צריך גם להגיד שזהו, אתם אומרים שהוא נתן יותר, תראו לי , בבקשה, תראו.

הקלטה מס' 6

אולמרט: את צריכה להבין... כשאת אומרת 'אני לא אמרתי לאהוד והוא לא היה מעורבב בזה...אני פעלתי לא טוב, אני חשבתי שזה מה שאני צריכה לעשות, הוא לא אמר לי והוא לא ידע', את לא מזיקה לעצמך דבר. את אומרת דבר אחר - אין כוח בעולם שיגרום לכך.
שולה: ...ואז הם יגידו "את עושה, את לא ידעת שאת עושה עבירות פליליות?"
אולמרט: איזה? איזה עבירות פליליות? איזה בדיוק עבירות פליליות עשית? טלנסקי העביר תרומות פוליטיות מחוץ לארץ, מה זה הוא העביר מהכסף שלו? הוא העביר תרומות מאנשים מחוץ לארץ ואני העברתי את זה לאורי מסר? עכשיו,אורי מסר שם את זה בכספת הפרטית שלו. אני ידעתי, הוא אמר לי שהוא משאיר את זה בכספת.

עשה שימוש פרטי בכספים שקיבל מטלנסקי
מוריס טלנסקי | צילום: פלאש 90

הקלטה מס' 7

אולמרט: והם יגידו ומה עם הכספים? ואת אומרת, אז היה לך טיעון בזמנו, אני לא יודע, אני כבר לא זוכר.
שולה: אין בעיה. דבר..
אולמרט: אני מדבר. ואני שואל אותך.
שולה: דבר דבר דבר.
אולמרט: היה לך משהו.. 60 אלף או 100 אלף שקלים שהוא נתן לך.. שאת חייבת [...] אז לאחר מכן הפרדת את הכסף והחזרת לו את הכסף, אלא. חד משמעית זה מופיע ב...
שולה: פרטתי את הכסף ונתתי לאחרים. כן? והם? כיוונו אליך כל הזמן.
אולמרט:...מה?
שולה: הם כיוונו אליך כל הזמן.
אולמרט: את לא אמרת ש...
שולה: אהוד אתה לא מקשיב לי שנייה.
אולמרט: סליחה, אני אומר...
שולה: אני לא אמרתי את זה.
אולמרט: אני מבין, אני רק אומר שלאחרים לא נתת כסף.
שולה: לא אמרתי את זה. אתה צודק אז אני אחזור. והם לחצו ולחצו ולחצו והם רצו אותך, ואני אמרתי אני לא זוכרת נתתי לאחרים. אוקיי. זה הקטע שאתה...
אולמרט: לפי דעתי..
שולה: לא אמרתי שהחזרת...
אולמרט: אמרת שאין לי קשר.
שולה: אתה רצית שאגיד ואני לא עמדתי בזה... לא עמדתי בזה זו הייתה טעות. אתה אמרתי לי להגיד את זה שדיברת איתה לחוץ לארץ, אמרתי לה תשמעי תגידי שפרטת והחזרת לו ואני לא... לא יכלתי לשקר כי זה לא , זה לא היה האמת.. אורי יכול לשקר במצח נחושה, אין לו בעיה לשקר, לי יש בעיה לשקר.
אולמרט: היה לך קשר איתו?
שולה: מה? עם מי?
אולמרט: עם אורי.
שולה: אורי, לא דיברתי על אורי עכשיו ברגע זה, דיברתי על דכנר.
אולמרט: אה, חשבתי את אומרת אורי.

בלעדי: שולה זקן מדברת לראשונה
"לפעמים צריך לשקר קצת". זקן | צילום: פלאש 90

הקלטה מס' 8: "אם תעשי עסקת טיעון זה לא יהיה על רבע ולא על עשירית. זה יהיה על הכל בסופו של דבר"

אולמרט: תסתכלי.
שולה: כן.
אולמרט: איך... (לא ברור) שאלה מטומטמת הזאת... מי יודע כמוך יותר טוב שבחיים שלי לא קיבלתי אגורה אחת מאורי מסר, ועל מה על מה?
שולה: לא משנה.
אולמרט: לא ברור.
שולה: כן אבל אני נענשתי על זה שהיא אומרת לא הייתה לי טובת הנאה וזה.. ו... ו... אומרת את כל הדברים האלה.. נגררתי למשפט לא שלי, היא תגיד.. זה פה שם ובגלל שלא העדתי היא האשימה אותי אז מה יצא לי מזה?
אולמרט: לא העדת, זה עניין של.. וזיכו אותך אבל אה.. הכל התחיל במשכורות שלך.
שולה: נו אז מה.
אולמרט: במשכורות שלך, את כותבת "קיבלתי/לקחתי 30 אלף דולר".
שולה: נו אז מה יכולתי...היו שואלים אותי מה זה אז הייתי צריכה להגיד, כן, שבאתי לעבוד ואהוד רצה לקחת אותי אז המשכורת שלי לא הייתה טובה אז הוא הציע לי 30 אלף דולר?! נכון.
אולמרט: אני לא הצעתי, את ביקשת ממני.
שולה: מה פתאום. אתה הצעת לי אהוד. על מה אתה מדבר? ישבנו במצודת דוד, הבאתי לך לחמניות של פסח ואמרת לי, "מה שמדאיג אותך זה זה? אני אדאג לך שיהיה לך שנה" ואז חילקת לי את הסכום, כמה זה יוצא לחודש, חיברת את זה מהמשכורת שלי ויצאה משכורת שמצאה חן בעיניי.

אולמרט: לא רוצה להתווכח איתך...
שולה: תגיד לי אתה נורמלי? לא אמרתי לך...
אולמרט: את הצעת לזה, אני הסכמתי לזה. אני לא מתווכח עם זה. אני רק לא זוכר שאי פעם אמרתי לך שתכתבי את זה במחשב שלך.
שולה: בזה אתה צודק. בסדר.
אולמרט: נתחיל בזה.
שולה: בסדר.
אולמרט: אז.. אני מתייחס לזה... היו דברים...
שולה: לא, אתה מדבר על זה אז אני אתן לך תשובה, אני רשמתי את זה כי הייתי צריכה לתת לך כל הזמן דין וחשבון.
אולמרט: בסדר, לא היית צריכה לתת לי שום דין וחשבון.
שולה: שאלת אותי, כמה פעמים שאלת אותי.
אולמרט: במחשב, במחשב.
שולה: לא במחשב, אז אתה אומר בתיק הייתי שמה.
אולמרט: מה?
שולה: אתה יודע...
אולמרט: מה?
שולה ממשיכה: שהם באו אליי הביתה הם לקחו לי ישר את התיק?
אולמרט: סליחה, סליחה, תקשיבי לי סליחה...תכתבי את זה אצלך על פתק ותכניסי את זה..
שולה: בסדר. נו..
אולמרט (ממשיך): בסדר נו. אוקיי.
שולה: בדיוק על הדברים האלה, זה...
אולמרט: בסדר. אני אומר לך פעם אחת, תשמעי, את לחוצה עכשיו...אם תעשי עסקת טיעון... אם תעשי עסקת טיעון זה לא יהיה על רבע ולא על עשירית זה יהיה על הכל בסופו של דבר. "אני קיבלתי כספים של אהוד אולמרט", כל מה ש....אם את לא רוצה לעשות את זה, אז הדרך ההגיונית היא.. היא עם כל הכבוד, לא בכסף...ללחוץ בכסף... (לא ברור).

הקלטה מס' 9

אולמרט: אני אומר, אפילו עדי למשל...שתגיד בעוד שלוש שנים, מה זה? מה זה האנשים האלה? אנשים עם תרומות וזה...אני לאנשים סיפרתי ש....את סיפרת לי, שזה סיפור נכון, שהייתה איזושהי משפחה...שולה הייתה מטפלת בכל מיני משפחות במצוקה והייתה משפחה ששולה טיפלה בה...ושהייתה זקוקה לכסף ואת אמרת, הייתי לידך אני אסכים לעזור להם..
שולה: אוקיי.
אולמרט: ואז אמרתי לידך שהם הסכימו לעזור להם...
שולה: אני חושבת שגם אמרתי משהו כזה.
אולמרט: מה?
שולה: אני חושבת שגם אני אמרתי משהו דומה.
אולמרט: אז יפה מאוד. תגידי שהכספים האלה, סיוע למשפחות במצוקה, שלכן לא היססת להכניס את זה מלכתחילה לחשבון שלך כי לא היה לך מה להסתיר. וזה מה שנתת לאנשים וזה מה שנראה לי מתקבל על הדעת. סביר וכו' וכו'.

"רקחה עדות כדי להימלט מעונש"

מצוות ההגנה של ראש הממשלה לשעבר אולמרט נמסר בתגובה כי "זקן רקחה את עדותה כדי למלט עצמה מהעונש הכבד שהיה צפוי לה על מעשיה. במקום לקבל 5 שנות מאסר על השוחד בו הודתה, היא קיבלה עונש קל ומופחת של מספר חודשים בלבד.

"לכן, בעדותה היום, כחלק מהעסקה עם הפרקליטות, מספרת זקן את סיפורי המעשיות שלהם, היא יודעת, מצפה הפרקליטות בתמורה. כבר ראינו לא פעם איך עדות שנמסרת בחקירה ראשית מתהפכת לגמרי בחקירה הנגדית, ולכן אנחנו ממליצים לחכות בסבלנות.

"באופן מניפולטיבי, שולה זקן יוזמת ומקליטה במשך שנים את הפגישות שלה עם מר אולמרט בניסיון להפילו בפח, להניח מילים בפיו ולמשוך אותו בלשון. לא מדובר בשיחות תמימות אלא במניפולציות מוקלטות שגברת זקן מוסרת כעת באופן סלקטיבי.

"כחלק מהמניפולציה, שולה זקן היא זאת שמעלה במכוון בכל שיחה מיוזמתה את מצבה הכלכלי הקשה כביכול. שוב ושוב היא מספרת לאולמרט על המצוקה הכלכלית הקשה שהיא ומשפחתה חווים ומפעילה עליו לחץ שיסייע לה ולמשפחתה לנוכח האפשרות הסבירה שהיא הולכת לכלא בשל מעשיה.

"ואכן, אולמרט, כחבר אמיתי, שלא היה מודע למניפולציות ששולה מפעילה עליו, לא מפנה לה עורף ואף מבקש ממכריו שיסייעו לה. עתה עושה גברת זקן שימוש מחפיר בעזרה שקיבלה מאולמרט ויחד עם הפרקליטות מנסה לעשות בכך שימוש כנגדו".