כחודש אחרי ניסיון הלינץ' במשה גרמן, תושב נתניה שבמהלך נסיעה בטייבה נפל קורבן לתקיפה מזעזעת של כמה צעירים ערבים, הוגש הבוקר (חמישי) כתב אישום ראשון נגד אחד המעורבים. מדובר בצעיר תושב טייבה שמואשם כי הצית את המכונית באש. עוד כמה חשודים נעצרו, וכתבי אישום נוספים יוגשו בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מחקירת המשטרה עלה כי גרמן נתקל בחסימה של צמיגים בוערים בכביש 444 לכיוון צפון. כשניסה לשוב על עקבותיו ופנה ימינה לכיוון טייבה, התקרבו מספר צעירים אל רכבו ופנו אליו בערבית. כשהבינו שמדובר ביהודי, החלו לצעוק "יהודי, יהודי", ולהשליך אבנים לעברו.

הצעירים הכניסו כוורת זיקוקים לתוך כלי הרכב והפעילו אותה. כתוצאה החל רכבו של גרמן לעלות באש. למרבה המזל, תושב מקומי שהיה באזור חילץ את גרמן ופינה אותו מהמקום.

גרמן, לאחר האירוע (צילום: עומר רביע -  בוקרא נט)
גרמן, לאחר האירוע | צילום: עומר רביע - בוקרא נט

"ניסיתי לצאת, לא יכולתי להרים את הראש"

במהלך החקירה אותרו מספר חשודים במעורבות בהפרות הסדר ובתקיפה. בתיעוד של האירוע נראה הנאשם, מוחמד חאג' בן 21, קורא לתושבים להצטרף למהומות.

"אם לא היו מחלצים אותי, הייתי נהרג במכונית", שחזר גרמן את האירוע הקשה. "ראיתי פתאום אנשים רעולי פנים שזורקים אבנים וזיקוקים שחסמו את הכביש. כשחשבתי שכמעט עברתי את המקום, שמתי לב שנתקעתי - ואז התחילו לזרוק אבנים ושמעתי משהו שמתפוצץ בתוך האוטו. נפלתי על הרצפה, ניסיתי לצאת מהדלת הימנית של האוטו, לא יכולתי להרים את הראש".

"הרגשתי שהאוטו בוער", חזר גרמן לרגעים בהם שהה במכונית שהוצתה. "באותו זמן הגיעו אנשים שפתחו את הדלת בשביל להוציא אותי. הם קיבלו מכות מהמתפרעים שהיו שם, היו שם עשרות אנשים שזרקו אבנים. ראיתי בלוקים ענקיים מול העיניים. אז בא מישהו עם ג'יפ גדול שהכניס אותי מהר לאוטו. לא באמת הצלחתי להרגיש משהו, פעלתי לפי אינסטינקטים".

גרמן יצא מהמכונית שהותקפה כשרק שריטות על ידו, כתוצאה מהזגוגיות שהתנפצו: "יצאתי מהסיפור הזה בנס גדול. אני בטוח שאם לא היו מחלצים אותי, הם היו הורגים אותי".