בחודש שעבר, כשעמדה על דוכן העדים בבית המשפט המחוזי בירושלים, נשבעה שולה זקן שעכשיו, אחרי שעשתה תשובה, היא אומרת את כל האמת על השנים המושחתות ההן. כשנשאלה אם אמרה לפרקליטיה את כל האמת, היא השיבה בחיוב. לכן, כשהגיעו לידינו בימים האחרונים הקלטות נדירות של מפגשים שלה עם פרקליטה, עו"ד עופר ברטל, חשבנו שמעניין לבחון מה אמרה כשהייתה משוחררת מלחצים לפרקליטיה, אל מול עדויותיה השונות בבית המשפט בתיק הולילנד, בחקירותיה במשטרה ובעדותה החדשה בתיק טלנסקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה, אחרי שהפכה לעדת מדינה, אמרה זקן כי ידעה שאולמרט פנה לשמואל דכנר בבקשה שיעזור לאחיו יוסי שנקלע לחובות. אלא שזה מה שזקן סיפרה לעורכי הדין עופר ברטל וצליל ויינשטיין בפגישה עמם: "לא ידעתי על טלפון כזה, אם נעשה, בזמן אמת. גם לא ידעתי שדכנר עוזר ליוסי בכלל. זה לא קשור לטלפון. כל מה שידעתי על יוסי שהוא הסתבך בחובות".

זקן קיבלה מעד המדינה דכנר סכומי עתק. 450 אלף שקלים לכיסוי חובות המשכנתא, תמונה יקרה לביתה, טבעת יקרה, ריהוט לסלון ו-100 אלף שקלים בחמישה צ'קים. היא התלבטה איך להסביר את כספי השוחד האלו, ובבית המשפט סיפרה כי בינה ובין דכנר הייתה אהבה מיוחדת. לפרקליטיה סיפרה קצת יותר. "אהוד לא ידע על מערכת הקשרים שלי עם שמוליק", אמרה זקן לעורכי הדין. "אני אישה נשואה. אהוד הוביל אותי לחופה, הוא מכיר את המשפחה שלי, את בעלי, את ההורים שלי, את האחים שלי, זה דבר שמספרים? אני יודעת שגברים רצים לספר לחבר'ה. היה רומן, בטח שהיה רומן. לא היה זיון, אבל היה רומן. מה, רק זיון זה רומן? אני אמרתי בחקירות שאני אהבתי אותו. הוא אהב אותי וחשב שהוא יגיע איתי לאן שהוא יגיע, ואני אהבתי אותו וידעתי שאני לא אחלל את קדושת הנישואים".

"היה רומן". דכנר | צילום: פלאש 90

"אני לא מתכוונת להסביר את אהוד אולמרט"

אולמרט טען כי הכיר באופן רופף את דכנר. בית המשפט קבע כי היה ביניהם קשר אינטנסיבי. "כשהוא (דכנר) ישב איתי ואהוד יצא מהחדר, אז כן היה חיבוק והיה לחיצת יד מאוד מאוד חמה", אמרה זקן לפרקליטיה שהקשו עליה עם טענותיו של אולמרט. "קטונתי מלהעביר ביקורת על תשובותיו של אהוד אולמרט", היא השיבה להם. "אני אחראית על תשובותיי שלי. לי גם קשה לעמוד פה ולהסביר את עצמי, אני לא מתכוונת להסביר את אהוד אולמרט. אם יש לכם שאלה נוספת, אני בטוחה שתצליחו להעלות אותו שוב לדוכן. יאללה, שיילך להזדיין גם כן עם התשובות שלו".

אהוד אולמרט הורשע בשני סעיפי שוחד: חצי מיליון שקלים שנתן עד המדינה דכנר לאחיו יוסי ו-60 אלף שקל שנתן עד המדינה לשולה זקן, והיא - כך העידה בבית המשפט המחוזי בתל אביב - העבירה לאורי מסר. עכשיו, בבית המשפט המחוזי בירושלים, טענה זקן שהעבירה את הכספים לאהוד אולמרט.

"אם העברת את 60 אלף השקלים לאורי מסר, מדוע כל כך קשה לך להגיד את זה?", שאל פרקליטה ברטל. וזקן השיבה לו: "מפני שאורי מסר שתק בחקירות בנושא הולילנד, מה שהוא לא עשה בחקירות בנושאים בירושלים. ובחקירות בירושלים הוא התמוטט. הוא התמוטט בהתחלה, ואני ליוויתי אותו איפה שהוא היה ואני יכולה להגיד שטיפלתי בו וסעדתי אותו, וראיתי שבן אדם יכול ללכת לאיבוד. אדם יכול להיעלם מן הארץ. ואני כבר למודת חקירות, ידעתי מה זה. ואני אמרתי כבר אתמול, שלשום, כשהתחלתי לענות על התשובה הזאת, אמרתי שאני יודעת שיש אנשים שהם חלשים ממני. ואני באיזשהו מקום היה לי קשה להגיד את זה והייתי מוכנה להגיד שכל ה-100 אלף שלי. והעורך דין שלי לא הסכים מפני שאני סיפרתי לו במשרד את הסיפור הזה, והוא לא היה מוכן לתת יד למשהו שהוא יודע ממני, ושהיום אני על הדוכן משנה אותו. הוא לא היה מוכן לזה".

אולמרט, ארכיון
"לא מתכוונת להסביר אותו". אולמרט | צילום: עידו ארז

"למה שאפליל את אולמרט? בגלל שהוא לא הגן עליי?"

גם את שאלת מודעותו של אולמרט לכספים שהעביר עד המדינה לשולה חידדו עורכי הדין. "אני לא ישבתי בפגישות האישיות שלהם, הם ישבו לבד", היא ענתה. "אני יודעת שאני לא אמרתי לאהוד מפני שבנושאים של הגרעונות אף פעם לא אמרתי. רק בתרומות".

שולה זקן התמוטטה על הדוכן בבית המשפט המחוזי בתל אביב, פרקליטה ביקש לעצור את הדיון. דווח שפונתה לטיפול רפואי. היא אמנם הייתה באמצע חקירה ראשית של פרקליטה, ובכל זאת הדגיש השופט דוד רוזן שאסור לה לשוחח על העדות עם איש. גם לא עם פרקליטיה. וזקן שוחחה גם שוחחה ואפילו הקליטה.

במהלך הדיונים בבית המשפט המחוזי בתל אביב נחשף הקרע בין זקן לאולמרט. זקן, כך התברר, רתחה מזעם על כך שאולמרט נתן לשופט רוזן לכנות אותה "מושחתת" ולא אמר דבר. התקשורת חגגה - קרע ביחסים בין זקן לאולמרט. העיתונאים שאלו האם זקן תפליל הפעם את אולמרט. את הסוף אתם כבר יודעים, אבל זה מה שענתה אז לפרקליטיה: "למה שאני אפליל אותו? אני לא מבינה. בגלל שהוא לא הגן עליי? מי הוא בכלל? אני צריכה את ההגנה שלו? הקדוש ברוך הוא עושה ניסים ונפלאות בבית המשפט והוא ימשיך לעשות ניסים ונפלאות".

פרקליטה של שולה זקן מסר בתגובה: "על פי פסיקת בית המשפט העליון מותר לעורך דין לפגוש את לקוחו במהלך חקירתו הראשית ולשוחח איתו אודות עניינים שטרם סיים להעיד עליהם בבית המשפט. הדלפת ההקלטה נעשתה במטרה להשחיר את הגברת זקן ולהמשיך לחבוט ולפגוע בה ובכל מי שקשור אליה. אני מציע להמתין להחלטות בית המשפט בעניין שלא יהיו מבוססות על רכילות, אלא על ראיות ועובדות".