לאחר שהסעירה את המדינה - המתקשרת של זקן נחשפת בפנים גלויות: אופירה דהן (31), שייעצה בעבר לשולה זקן ביחסיה עם אולמרט ועם מערכת המשפט, הפכה לשם דבר ועוררה סערה לאחר שצוותו של אולמרט הציג כראייה את הקלטות השיחות בינה לבין זקן. כעת היא נחשפת לראשונה בגלוי בריאיון לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון סיפרה אופירה כי "מגיעים אליי אנשים בכירים, פחות בכירים, עממיים, מכל האוכלוסייה וגם חברי כנסת. אני לא מעוניינת למסור את שמם". השם היחיד שעלה במהלך השיחה עמה הוא שמה של ידידהּ גומה חסין, לשעבר בכיר בנמל אשדוד, שהתקשר אליה.

"שולה הגיעה אליי לדירה הזו כמה פעמים ספורות", סיפרה אופירה על פגישתה הראשונה עם ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר. "בפעם הראשונה ששולה הגיע אליי לא ידעתי שזו היא. היא גם הגיעה אליי בתור שולמית ואני לא ידעתי שזו שולה זקן המדוברת. עשיתי לה תקשור מאוד תמים, לא ידעתי שהיא מקורבת ואישה שמאוד חזקה בפוליטיקה. היא אישה מאוד טובה - התרשמתי מהתקשורים איתה שהיא אישה מאוד טובה שעברה מצוקה מסוימת, ואני גם מכירה אותה באופן אישי וחברי".

לאחר שפורסמו קטעי השיחות, נמתחה ביקורת על דברי המתקשרת שהתפרשו כעידוד לדרוש כסף מאולמרט. דהן הדגישה כי "לא עשיתי שום מניפולציות, כל מה שקיבלתי משמיים זה מה שהועבר לשולה. הנשמות ביקשו ששולה כן תיקח כסף, מגיע לה על מה שהיא עשתה - אותו נפטר אהוב אמר לה לעשות ואני העברתי לה את המסר. למה שאעודד אותה לעשות משהו נגדו? הוא לא עשה שום דבר רע. אני לא חוסכת מהלקוח שום פרט, גם אם הוא נראה לי לא בסדר מבחינת אתיקה".

דהן וזקן באירוע לפני כ-8 חודשים
דהן וזקן באירוע לפני כ-8 חודשים | צילום: חדשות 2

"אמרתי רק את מה שקיבלתי משמיים"

במהלך הריאיון הסבירה דהן כי היא "מתקשרת באמצעות נשמות, קיבלתי כוחות מאוד גדולים לפני כמה שנים באמצע חלום בלילה. למדתי עם הזמן איך להשתמש בזה ואיך אני אוכל לסייע לאנשים שמגיעים אליי. אני מתקשרת באמצעות טבעת ונר, ומתקשרת עם נשמות שקשורות לאותו אדם שמגיע אליהם".

"כשאתה נכנס לתקשור ולטרנס של תקשור זה לא משנה מי יושב לידך, זה יכול להיות אפילו מלך. זה לא משנה מי הוא", תיארה דהן את תהליך התקשור. "גם אם אוזניה לא אהבו לשמוע, אני אמרתי את דבריי רק ממה שקיבלתי משמיים. אני לא מכירה את הפרשה, זה גם לא עניין אותי. לא מעניין אותי מה קורה בחוץ, אלא רק עם שמיים".

במהלך הדיונים בבית המשפט נמתחה ביקורת על דבריה של המתקשרת, שאמרה כי אולמרט יזוכה ואף יחזור לפוליטיקה. אופירה משוכנעת בצדקת הדברים שנאמרו במהלך התקשור: "ידעתי שאהוד יזוכה בפרשת טלנסקי. זה היה ברור ושולה קיבלה את המסר הזה חד משמעית. אמרתי לה שאהוד יזוכה.אני צדקתי בפרשת טלנסקי, ואכן הוא זוכה. צדקתי - אבל זה לא אני, זה הנשמות צדקו".

דהן הודתה כי נשארה בקשר חברי עם זקן, אך לא עקבה אחרי כל השתלשלות הפרשה ולא שווחה עמה מאז נכנס לכלא לפני כחודשיים. "התחברתי אליה, יהיה לה טוב, היא עוברת איזשהו תיקון אבל יהיה לה טוב, היא אישה טובה בעיניי. אני חושבת שעזרתי לה, נתתי לה כוח. לא אני - זה הנשמות שהגיעו ונתנו לה כוח להתמודד. זה עוזר מאוד בנפש כשאתה יודע שיש לך השגחה".

אמצעי התקשור של אופירה
אמצעי התקשור של אופירה | צילום: חדשות 2

"פתאום אני שומעת את עצמי בחדשות"

"בתקשור דיברתי עם אבא שלה וסבא שלה שנתנו לה מסרים. היה פרקליט שהגיע, אבל יש לי הרבה פרקליטים שמגיעים ושואלים. זה דבר טבעי", הוסיפה דהן. "זה לא אני אומרת לדרוש כסף, אני הכלי להעביר לה את המסר. אני לא מכירה את אהוד, אין לי קשר אליו".

דהן הדגישה כי היא לא הקליטה את זקן - "יש חיסיון מבחינתי לגמרי. היא שאלה אותי אם אפשר להקליט, אמרתי לה בוודאי. כי בתקשור זו לא אופירה מדברת, זה אותו נפטר, אותה נשמה שרוצה להעביר לה את המסר. אני אין לי מושג בפוליטיקה או עם עורכי דין". המתקשרת סירבה לומר שהאם היא מצטערת על כך שהשיחות הוקלטו: "אני מאמינה שמה שצריך לקרות קורה, הכל מאת השם".

ביום חמישי, למרות החיסיון לכאורה, נחשפו השיחות בין השתיים בבית המשפט: "פתאום אני שומעת את עצמי מדברת את המסרים שאני מקבלת משמיים לשולה, ופתאום זה מופיע בכל החדשות - זה היה מסעיר, לא הייתי בכלל מוכנה לזה. זה היה הזוי שזה הגיע לתקשורת - זה דבר מאוד פרטי, זה חיים שלמים ועתיד שלם, אלה דברים חסויים שנמצאים בחדרי חדרים".