10 שנות מאסר למצבע אונס בבת 9
נכלא באיחור של עשור, ארכיון | צילום: חדשות 2

ג' תושב המרכז שריצה בעבר עונש מאסר בגין עבירות רכוש, נעצר אתמול (רביעי) שוב במהלך ביקורת שגרתית של משטרת התנועה, לאחר שהתברר כי הפר את תנאי השחרור שנקבעו לו – לפני כעשור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני עשור עצרה המשטרה את ג', אז נרקומן שמכור לסמים קשים, בגין שורת מעשי פריצה ועבירות רכוש. הוא נשפט ונגזרה עליו שנת מאסר אחת בפועל. כמו אסירים רבים אחרים, שוחרר ג' בתום שני שלישים מתקופת מאסרו בגין התנהגותו הטובה, והחל לבנות את חייו.

מאז שהשתחרר הצליח ג' לשנות את דרכיו, הקפיד להתרחק מצרות ואפילו הקים משפחה. התפנית המפתיעה בעלילה האופטימית הזו חלה אתמול, לאחר ש-ג' החנה את רכבו במקום אסור. שוטרי תנועה שהיו במקום ביקשו ממנו את מסמכיו האישיים, ולאחר סקירה קצרה במסוף המשטרתי – עצרו אותו במקום.

תוך שעות ספורות מצא את עצמו ג' בתא מאסר בכלא הדרים, זאת מבלי שכלל עמד בפני שופט. מבירור שערך פרקליטו התברר, כי זמן קצר לאחר קציבת עונשו לפני כעשור נדרש מרשו לחקירה בגין הפרת תנאי שחרורו – עליהם כלל לא ידע. אלה, מתברר, כללו בין היתר גם התייצבות קבועה בתחנת המשטרה המקומית מעת לעת.

עו
עו"ד אלכסנדר גמבריאן | צילום:

בשב"ס אישרו את הפרטים והסבירו, כי בקרוב יובא ג' בפני ועדת שחרורים שם יזכה להציג את טענותיו. סנגורו הגיב בזעם על התנהלות המשטרה. מדובר בלא פחות מאבסורד", אמר פרקליטו, עו"ד אלכסנדר גמבריאן. "גם לאחר שהשתחרר מהכלא הגענו לבית המשפט ל'ניקוי שולחן', שבמסגרתו הבאנו את כל התיקים הפתוחים שעמדו דאז נגד מרשי. השופט גזר עליו מאסר על תנאי בלבד כדי לעודד אותו להמשיך בדרך הישר, וחבל שלא הובהר לו קודם לכן שהוא הפר את תנאי השחרור, וכעת - עשור לאחר מכן – הוא מוצא את עצמו שוב בכלא".