פרק נוסף בעדות זקן נגד אולמרט: בבית המשפט המחוזי בירושלים החל הבוקר (ראשון) היום השלישי בחקירתה הנגדית של שולה זקן, במסגרת הדיונים הנוספים של משפט טלנסקי. במהלך החקירה הנגדית ניסו פרקליטיו של אהוד אולמרט לערער על אמינות ההקלטות של זקן והרישומים שערכה ביומניה. בתום החקירה הנגדית, הודיע השופט צבן כי התביעה ביקשה להגיש הקלטות נוספות, אולם בית המשפט דחה את הבקשה הזו. "אנו דוחים בקשה זו משום שיש בכך חריגה", קבע השופט. "לפי התביעה ההקלטות הנוספות אינן רלוונטיות". כמו כן, אסר בית המשפט לפרסם הקלטות נוספות מעבר לאלו שפורסמו עד עתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיון האחרון ביום חמישי נחשף כי זקן מחקה חלק מההקלטות שביצעה. "כן, שיקרתי, כמה חקירות כבר עברתי - עכשיו אני אומרת את האמת", אמרה זקן בדיון. עם תום חקירתה על ידי פרקליטי אולמרט, יחל שלב החקירה החוזרת על ידי הפרקליטות.

פרקליטו של ראש הממשלה לשעבר עו"ד אייל רוזובסקי שאל את זקן: "בזמן אמת אולמרט לא היה מודע ליומן, נכון?". זקן השיבה לו: "הוא לא ידע שאני רושמת. מה שעשיתי עשיתי באהבה גדולה, והרגשתי זכות לעשות זאת בשביל אהוד. אני דאגתי לאולמרט בכל רגע - זו משרה מלאה". לאחר מכן הסבירה זקן כיצד התבצעו העברות הכספים מאיש העסקים משה (מוריס) טלנסקי: "תשלום קיבלתי מראש כל ערב פסח עד שהוא נכנס למשרד ראש הממשלה - אחרי שהוא נכנס לתפקיד ראש הממשלה הוא רצה לשכוח את טלנסקי".

רוזובסקי עימת את זקן עם הסכומים שקיבלה: "בחקירה פירטת חמש-שש גרסאות שונות, נראה כמה יצירתית את". זקן השיבה לו בתגובה "את היצירתיות למדתי מאולמרט. הוא לא היה צריך לתקוף אותי - אם לא היה תוקף אותי הייתי שותקת כמו דג". פרקליטיו של אולמרט טענו לעומתה כי הכספים שהועברו לשולה היו כספים פוליטיים, שהועברו בתמורה לעבודתה במסגרת הקמפיין הפוליטי של אולמרט.

בהמשך שאל רוזובסקי, במטרה להוכיח כי הרישום מגמתי, מי אחראי על התשלומים לגורמים הפוליטיים. כאשר רוזובסקי דרש מזקן תשובות לחורים ביומנים לטענתו, היא הדגישה כי חלק מהכספים היו קשורים לתכנית ההתנתקות. "לא הייתי בעד ההתנתקות אבל מכיוון שאולמרט היה בעד אני עזרתי, כמו הרבה דברים שלא הייתי בעד ועשיתי", אמרה זקן שכעת מרצה עונש מאסר בכלא נווה תרצה לאחר שחתמה על עסקת טיעון עם הפרקליטות.

אולמרט בדיונים (צילום: חדשות 2)
אולמרט בדיונים | צילום: חדשות 2

"שיקרתי לעורכי דיני"

בהמשך חקר אותה רוזובסקי בנוגע לכספים בהם שילמה במכבסה בירושלים - כולל החשדות לפיהן ערכה שימוש אישי במכבסה במקביל לשירותים שהוענקו לראש הממשלה אולמרט. רוזובסקי טען כי זקן לקחה לעצמה את 100 אלף השקלים שקיבלה מעד המדינה שמואל דכנר ז"ל: "לא העברת לאולמרט - כל הגרסאות שלך בנושא הן גרסאות שקר". זקן השיבה לו שהפקידה בחשבונה האישי 40 אלף שקלים, והסבירה מדוע לא סיפרה זאת לעורכי דינה: "שיקרתי לעורכי דיני כי לא יכולתי לסמוך עליהם, וזאת כדי להגן על אהוד אולמרט".

כאשר שאל רוזובסקי האם ייתכן שאולמרט לא ידע מהעברת הכספים, השיבה: "יכול להיות. התפקיד שלי היה שלא יתבזבז לו זמן, לוודא שהכל קורה בזמן - זאת האחריות שלי. כניסה ויציאה מהארץ בתוך הלו"ז פחות עניין אותי", הוסיפה ראש הלשכה של ראש הממשלה לשעבר. עוד טענה זקן כי אולמרט רצה שהלו"ז שלו היה צפוף ועמוס ככל הניתן "כדי לעשות כמה שיותר דברים". בשבוע שעבר טענה זקן כי "הסכומים שרשומים ביומן נכונים. אולי יש בעיה עם התאריכים. אולמרט היה סופר את הכסף מתחת לשולחן ואני ספרתי את הכסף מעליו".