יממה לאחר שהתעורר חשש כי נמלט לבולגריה, העבריין מוטי חסין נחת אחר הצהריים (שלישי) בנמל התעופה בן גוריון. כבר אתמול הבהירו מקורביו של חסין כי אין בכוונתו להיעדר מהערעור המתוכנן של המדינה על זיכויו וכי הוא צפוי לשוב לארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חזרתי כי אני זכאי, אין מה לדאוג", אמר חסין עם צאתו מנמל התעופה. "הייתי זכאי פעם אחת, אהיה זכאי פעם שנייה". חסין עזב את נתב"ג כשהוא רכוב על קטנוע ומלווה במספר מחייליו.

מקורביו של חסין טענו עוד אתמול כי כרטיסי הטיסה נרכשו עוד טרם קביעת מועד הערעור וכי המשטרה והפרקליטות מנסים להשפיע על בית המשפט העליון. גם פרקליטיו של חסין הבהירו כי לא ברח מהארץ והוסיפו כי בתגובתם לבקשת המדינה צורפו כרטיסי הטיסה שלו, שכללו גם טיסת חזור לישראל.

"דיברתי עם חסין והוא אמר שיצא כחוק מהארץ", אמר עורך דינו, משה סוחמי. "מוטי חף מפשע. הוא יצא מהמדינה בראש מורם וישוב בראש מורם". גורמים במשטרה הטיחו אתמול ביקורת קשה על בית המשפט העליון, מאחר והיה חשש שחסין יברח. במשטרה טוענים כי "הוגשה בקשה דחופה, אך לצערנו שופט העליון לא ידע לקרוא את התמונה".

לא נמלט (צילום: חדשות 2)
לא נמלט | צילום: חדשות 2

המחדל החמור אירע בזמן שהמשטרה ביקשה לערוך דיון דחוף בערבויותיהם של חסין ושל חברו שלומי ניאמצ'יק. טרם הסתיים הדיון, התברר כי השניים טסו לבולגריה – מדינה שלה הסכם הסגרה עם ישראל - אך משם המריאו למדינה נוספת שלישראל אין הסכם הסגרה עמה.

מיד עם היוודע דבר עזיבתם את גבולות הארץ, הגישה המדינה לבית המשפט בקשת דחופה למעצרם, שבה טענה כי בנסיבות הקיימות נוצר חשש ממשי שהשניים נמלטו לחו"ל מאימת הדין הצפוי להם.

בערעור שהגישה הבוקר לבית המשפט העליון על זיכויו של חסין, יחד עם אופיר ושלמה ניאמצ'יק, מאשמת רצח העבריין אבי דוד, טענה פרקליטות המדינה כי מכלול הראיות הנסיבתיות מוכיח מעבר לספק סביר את אשמתם במעשה.

עוד טענה המדינה, כי היא סבורה שבחינה כוללת של ממצאי העובדה שהוכחו על ידה, מערבת באופן ברור את המשיבים בביצוע העבירות שיוחסו להם. לביסוס טיעון זה תואר כיצד הנאשמים שמרו בחקירתם על זכות השתיקה וסירבו להשיב לשאלות פשוטות ובלתי מפלילות במהותן, וכיצד נמנעו ממתן תשובה לאישום נגדם.