ההרשעה בתיק, בזכות הקלטות שולה
זקן: "הוא ביקש שאשקר - ושיקרתי" | צילום: טלי מאייר/וואלה! חדשות

בעדותה הארוכה היום (שני) נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, במסגרת פתיחתו המחודשת של המשפט בפרשת טלנסקי, תיארה ראש לשכתו ואשת סודו במשך שנים , שולה זקן, את מנגנון העברת הכספים לידי אולמרט. היא הדגישה כי "הוא כל הזמן דיבר על כסף, כסף כסף כסף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אולמרט אמר שכל מה שהבטיח הוא גם קיים. הוא התכוון לכסף. אני רק רציתי שידבר איתי מה הוא הולך לומר, שירגיע אותי. הייתי לבד", אמרה זקן מעל דוכן העדים. "המשפחה הייתה איתי רק בסוף. אולמרט היה האלוהים שלי. היחיד שהיה איתי והוא רק דיבר על כסף".

"היום אני מוכנה להודות במה שעשיתי" אמרה על חלקה בפרשת מעטפות הכסף. "כשהוא אמר שמחפשים אותו באיזשהו מקום אמרתי שכל הזמן השופט שומע את השם שלי והוא ירשיע אותי - וכך היה. בסוף הרשיעו אותי וזיכו אותו. שילמתי קנס על עבירה שלא עשיתי".

"לאף אחד לא היה אכפת שהורשעתי. דאגתי לומר כל הזמן שהוא (אהוד) לא ידע מכלום", הוסיפה.

"הוא כל הזמן דיבר על כסף" | צילום: אורי לנץ, פלאש 90

התובע עו"ד אורי קורב שאל: "ומה האמת?".

זקן: "הוא ביקש שאשקר ואני שיקרתי. הוא ביקש שאעביר את הכסף למסר. הוא ביקש שאשתמש בעודפים לטיסות עבור משפחתו. ביקשתי שאנשים יתרמו לו. כל בנאדם שתרם אהוד התקשר להודות לו. חבר'ה יש גבול עם הלא ידע של אולמרט. הוא ידע הכל, אבל הכל. אין דבר שהוא לא ידע. זה לא איש שלא מעניין אותו. הוא היה מסתובב במשרד, מציץ בניירות ושואל שאלות. הוא ידע מעל ומעבר".

עו"ד קורב הציג רישומים מהיומנים שניהלה זקן ושאלה אותה על כך. "כל הרישומים הם אמת. שיטת הרישום נעשתה כדי להסתיר מהפקידות", הסבירה. "כמעט כל הרישומים נעשו בזמן אמת. כשהמשטרה תפסה את זה אמרתי לאהוד שעשיתי כל כך הרבה העברות ושאני לא בטוחה שהמשטרה תבין מה הלך שם".

היא הבהירה כי "התוכן היה תמיד נכון. התאריכים לא תמיד היו נכונים כדי להסוות. העברתי את הרישומים מתאריך לתאריך. לגבי אחד הרישומים: טלנסקי היה אצלנו והביא כסף. ספרתי 7,500 ונתתי לאהוד, ואת השאר העברתי למסר. אהוד ספר את הכסף לא על השולחן כי הוא חשש שמישהו ייכנס. הוא ספר את הכסף מתחת לשולחן".

"אהוד ידע מה השימוש של הכסף בקופה"

זקן המשיכה וסיפרה כי קיבלה כסף רק מאולמרט ולא ממוריס טלנסקי. "היו צ'קים שאני צילמתי אותם כדי שטלנסקי יפרוט אותם בחו"ל ויביא לאהוד מזומן. אהוד היה נותן לי את הכסף וביקש להעביר למסר. אני רשמתי שזה כסף מטלנסקי וכך זה נרשם ביומנים. ככה קיבלנו כל מיני סכומים. לפעמים הכסף היה מגיע במזומן ואני ציינתי את זה. אהוד ידע מה השימוש של הכסף בקופה. כשאהוד היה צריך כסף הייתי מתקשרת למסר ומבקשת ומסר היה מביא את הסכום".

לטענתה, "כל כמה זמן הייתי מבקשת ממסר שיספור את הכסף הוא היה מתעצבן אבל ככה ידענו כמה יש בקופה. כל סכום רשמתי ביומן. הכסף שימש לקנות סיגרים ובדים לחליפות ועטים. דמי כיס לעליזה כשהיא נסעה לחו"ל. פעמיים הוא הביא לי אלפיים דולר לבזבוזים לחו"ל".

זקן הודתה ששיקרה בחקירה

בתום הדיון קיבלנו קדימון למה שצפוי ביום חמישי במהלך החקירה הנגדית, כשהסנגור של אולמרט הטיח בזקן שהיא שיקרה בחקירתה בחודש מרס השנה בכך שהציגה את עצמה כעדת מדינה.

עו"ד אייל רוזובסקי אמר לזקן: "הולכים להיות לנו ימים עמוסים. כשהצגת את עצמך במרס 2014 ואמרת שאת עדת מדינה שיקרת?"

זקן: "לא דייקתי. כשהלכתי למשטרה עוד לא הייתי בטוחה שאני רוצה לומר מה שאני יודעת. היה לי קשה. עוד לא רציתי לדבר עליו כמו שאני עושה עכשיו. שיקרתי כי רציתי להשאיר לאהוד קצת כבוד".