המתקשרת של שולה זקן מדברת: גיבורת היום הזה היא אישה שמדברת עם נשמות. שיחותיה של אופירה המתקשרת עם שולה זקן, שנשמעו היום בחקירתה הנגדית של זקן בבית המשפט, נשלפו בניסיון להוכיח שזקן תכננה מראש לפגוע באולמרט, ואת ההתייעצויות בנושא ערכה עם המתקשרת שהעריכה בפניה שאולמרט ייצא זכאי וישוב לפוליטיקה. בשיחה עם חדשות 2 Online אומרת אופירה כי היא לא זוכרת שאמרה זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מדברת עם נשמות", אמרה אופירה. "הם מעבירים לי מסרים ואני אומרת לה מה אני מקבלת". בהקלטות הסודיות של שיחתן בשנת 2013 אמרה אופירה לזקן כי אולמרט ישוב לפוליטיקה למרות החקירות, ובתגובה לכך אמרה לחדשות 2 Online: "לפעמים יש טעויות בתקשורים, ואני לא זוכרת שאמרתי דבר כזה. לא זוכרת - למה זה צריך להפריע לי?".

זקן הודתה בבית המשפט כי הקליטה את אופירה ללא ידיעתה, והמתקשרת השיבה על כך: "מה זה משנה אם הקלטתי אותה או לא?". בבית המשפט סיפרה זקן כי הביקור אצל אופירה המתקשרת עלה 500 שקלים. עוד הסבירה זקן כי אינה מתייעצת יותר עם מתקשרות. "גיליתי את בורא עולם ואני לא הולכת לאף אחד, אני לא מזלזלת", הסבירה.

אופירה סירבה לחשוף האם שוחחה עם זקן בימים האחרונים, לקראת פרסום השיחות. "גם אם היא דיברה איתי או לא, מה זה קשור אליי?", אמרה. "זה עניין של שולה זקן עם אהוד". כאשר נשאלה האם היא מאמינה שזקן חפה מפשע, התחמקה אופירה וענתה: "זה ענייני. שיהיה לך בשורות טובות".

זקן למתקשרת: "אקרע לו את הצורה"

באחד הקטעים הדרמטיים ביותר שהושמעו היום בבית המשפט, סיפרה זקן לחברתה על כעסה על אולמרט שלא דאג לרווחתה הכלכלית למרות עמדת הכוח שבה הוא מחזיק. היא מתארת את הקושי שלה להתקיים ועל כך שאולמרט לא סייע לה להשיג עבודה עבור בנה נדב. זקן נשמעת שם אומרת לידידתה המתקשרת אופירה כי ראש הממשלה לשעבר חושש מכך שהיא עלולה להעיד נגדו בבית המשפט, דבר שעשוי לשרת אותה - כך נשמעו השתיים:

המתקשרת: "תקשיבי, עם שלושתם את תעשי משהו, משהו גדול".

זקן: "יאללה, יאללה...".

זקן: "עם אהוד, מה קורה עם אהוד?".

מתקשרת: "אין לך בשורות כל כך טובות, צריך לעזור לו".

זקן: "אמרתי, אני אקרע לו את הצורה. את יודעת, תשמעי, למה אני צריכה לדאוג כל חודש אם יהיה לי אוכל או לא יהיה לי אוכל. למה? נדב לא עובד, אין לו זוגיות, אמרתי לך - תשיג לי עבודה עם כל הפוליטיקאים וזה, לא עשית את זה כן? תארגן שיהיה לי משכורת חודשית...שאני אהיה רגועה, שיש לי לשלם משכנתא שיש לי זה...ואם אני רגועה אז טוב לי!...כולם בטוחים שכל חודש יש לי שקית של כסף את מבינה? עכשיו מה תלכי? מה תספרי לאנשים? אז הוא ראה שאני כועסת ואני התחלתי לדבר, כלומר מה זאת אומרת לדבר? לא אמרתי דברים כאלו".

מתקשרת: "כאילו הוא התחיל להרגיש כאילו את הולכת לפתוח, לדבר עליו...".

זקן: "בדיוק. למה? כי עכשיו אני צריכה להעיד, באוקטובר, אני צריכה לעמוד בבית המשפט".

המתקשרת לשולה: "חייבת להעמיד אותו במקום"

בקטע נוסף מתוך השיחה, אומרת המתקשרת לזקן כי אולמרט ישוב לעמדת כוח פוליטית וכי עליה לפעול כעת - או שהוא ישאיר אותה מאחור. המתקשרת נשמעת כשהיא ממליצה לזקן לדרוש "את המגיע לה", גם במחיר של עימות מול ראש הממשלה לשעבר. בהמשך היא אף נוקבת בסכום כספי - 100,000 שקלים.

המתקשרת: "הוא יחזור, הוא ישאיר אותך מאחורה שולה, את חייבת להעמיד אותו במקום".

זקן: "אז מה לעשות? תגידי לי, תדריכי אותי".

מתקשרת: "את חייבת לעמוד על שלך, חייבת להעמיד אותו במקום ולא לראות אותו ממטר ולא ממילימטר, הוא בסך הכל ילד של בורא עולם, הוא לא מלמעלה...אנשים אוהבים אנשים אסרטיביים שעומדים על שלהם. אם את לא תעמדי על שלך...הוא יזלזל בך, את חייבת להראות לו כוח".

מתקשרת: "תעמידי אותו במקום, תגידי יופי יופי, א' ב' ג' ד' לא רוצה? אין בעיה, יש משפט. בסדר גמור, עד היום הייתי טובה אליך, והייתי נאמה ומסורה אליך, אבל אין בעיה אם אתה לא יודע הכרה בטוב אין בעיה, בבקשה".

זקן: "אסור להלשין!".

מתקשרת: "אל תפחדי שולה, אל תפחדי, תלכי תגידי לו את הדברים בפנים, תלכי עם האמת שלך, כי בן אדם שהולך עם האמת שלו, ואת יודעת שאת אמיתית. הוא יחשוב אולי אני (את) צריכה כסף, עכשיו אני צריכה לפחות 100,000 שקל...עכשיו עכשיו, אני מחר, מחרתיים, צריכה 100,000 שקל, אתה לא יכול לעמוד לידי? הוא יגיד לך לא? תודה אין בעיה, להתראות. היום אני רוצה תשובה".

זקן: "טוב. אני עושה את זה. אני עושה את זה".

עוד לפני השמעת השיחות שאל פרקליטו של אולמרט, עו"ד אייל רוזובסקי את זקן האם היא נוהגת להיפגש עם מתקשרת. זקן טענה שלא, ורוזובסקי שאל כיצד הגיעו לידם ההקלטות שביצעה למפגש עם ידידתה. "זה הכל מאותו מפגש, אמרתי לה שאני מקליטה אותה, הטלפון היה על השולחן".

הטענה של מקורביה של זקן הייתה לאורך כל הדרך כי החליטה לצאת נגד אולמרט בעקבות ריאיון שהעניק סנגורו, עו"ד רועי בלכר, לתוכנית "עובדה" בחודש ינואר 2014 ועימות קולני בינה לבין ראש הממשלה לשעבר חודש לאחר מכן באירוע סגור של איש עסקים ירושלמי. פרקליטיו של אולמרט טוענים כי הקלטת השיחה עם המתקשרת אופירה, שהתקיימה קרוב לחצי שנה קודם לכן, מוכיחה לכאורה כי זקן תכננה להפילו זמן רב קודם לכן.