"מעשים מחרידים": כתב אישום חמור ביותר הוגש הבוקר (ראשון) לבית המשפט נגד "הגננת המתעללת", כרמל מעודה מראש העין. בכתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט המחוזי בלוד, מצויינים 18 אישומים בסך הכל שמתייחסים להתעללות לכאורה ב-11 תינוקות ופעוטות בזמנים שונים. פרקליטה של מעודה, עו"ד גיא עין צבי מהסנגוריה הציבורית, אמר כי הוא ילמד את האישום ואת חומרי החקירה ורק אז יוכל להתייחס לגופן של הטענות. אנו מצפים מהמשטרה להנמיך את הלהבות כי אפשר לראות מה קורה כשהדברים יוצאים משליטה".

לקריאת כתב האישום המלא

לפי כתב האישום, "בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה בגן, תקפה הנאשמת תינוקות ופעוטות בגן הילדים, בין היתר, בכך שכיסתה ראשם של קטינים בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה, קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות, הרימה קטינים באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר עד להטחתם ברצפה, טלטלה תינוקות, העמידה פעוטות עם הפנים אל הקיר לעתים למשך כמה שעות, הצליפה בקטינים באמצעות חיתול, סטרה להם, צבטה ומשכה ראשם של פעוטות לאחור תוך חסימת אפם ופיהם, עד שהתגלעו קשיי נשימה".

הפרקליטות ציינה בכתב האישום כי בידיה צילומים מתוך מצלמות אבטחה שבהם מתועדת המשיבה מבצעת את המיוחס לה ודוחות צפיה של שוטרי הזירה הטכנולוגית של משטרת ישראל. הפרקליטות ציינה כי מעודה "מזהה עצמה בסרטונים ואף את הקטינים בשמותיהם, קושרת עצמה למעשים המיוחסים לה אם כי לעתים נותנתו פרשנות שונה לאירועים". לראיות אלו התווספה עדות של עדת ראיה לאירוע התעללות נוסף שלא צולם.

CG גננת מתעללת (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
CG גננת מתעללת (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
מתוך כתב האישום נגד כרמל מעודה (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
CG גננת מתעללת (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
CG גננת מתעללת (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

בבקשת הארכת מעצרה נכתב כי "קיים יסוד סביר לחשש כי המשיבה תסכן את ביטחון הציבור באשר הוא, לאור ריבוי הקטינים הנפגעים, ריבוי האירועים, וההתעללות השיטתית שנחשפה בארבע מצלמות כמעט מדי יום משך תקופה לא מבוטלת של כשלושה שבועות. ‎מסוכנותה של המשיבה מקבלת משנה תוקף בהתחשב בעובדה שהמשיבה פגעה בתינוקות ובפעוטות רכים, חלקם ללא יכולת שפתית כלל, וחלקם בשלבים הראשוניים של ההתפתחות השפתית, שאין ביכולתם לספר ולפנות לסיוע מהוריהם שעה שמי שאמונה על שמירת שלומם הפיזי והנפשי פוגעת בהם שוב ושוב. כמו כן, לא ניתן ליתן במשיבה אמון, היות וניצלה את אמון ההורים שהפקידו בידיה, תרתי משמע, את היקר להם מכל, כך לשם דוגמה, באחד המקרים פגעה בתינוק ובפעוט שהינם אחים".

בפתח הדיון אמר פרקליטם של ההורים, עו"ד בנימין מלכא: "מדובר בכתב אישום חמור. אישום שמגלה שורה ארוכה של התעללויות בקטינים חסרי ישע, התעללות שהדעת לא מסוגלת להכיל ולקבל, אני מקווה שימוצה הדין ושמבית המשפט תצא אמירה - שלא עוד, ושהיא תביא להרתעה שתמנע את המקרים הבאים".

ביום חמישי פורסם תיעוד  תיעוד של המקרים שבו נראית מעודה בת ה-25 שניהלה את המעון קושרת את חסרי הישע לכיסא ואף מאכילה אותם בקיא.

ביתה של מעודה אחרי ההצתה (צילום: כב"ה, חדשות)
ביתה של מעודה אחרי ההצתה | צילום: כב"ה, חדשות

עם קבלת התלונה, נפתחה במשטרה חקירה לבירור ההחשדות כלפי מעודה שניהלה את הגן מביתה בראש העין. במהלך החקירה נאספו ראיות כנגד החשודה שביססו את החשדות, וביניהם תיעוד מצלמות האבטחה וכן הסרטון שהופץ.

החשוד בהצתת ביתה: בן 18 מהשומרון

מצפייה של החוקרים בסרטוניי האבטחה עלה כי הגננת נהגה להעמיד את הפעוטות דקות ארוכות כשפניהם מופנות אל הקיר, להאכיל אותם בקיא שפלטו; לקשור את אחד הילדים בידיו לכיסא כשהן משוכות לאחור והוא ממרר בבכי עד אשר נופל מהכיסא לרצפה וידיו נותרות קשורות מאחור, וכן הכאת הילדים באמצעות מגבת ובידיים.

במהלך החקירה זומנה סייעת בגן לחקירה שבמהלכה עלה החשד כי היא הייתה עדה למקרי ההתעללות של הגננת בילדים ואף נקטה בעצמה באלימות כלפי הפעוטות בגן. מספר ימים אחרי תחילת החקירה זומנה הגננת לחקירה גם היא ומעצרה הוארך מעת כשהשבוע הוגשה בעניינה הצהרת תובע.

פרקליט ההורים (צילום: אלון סויסה, חדשות)
פרקליט ההורים | צילום: אלון סויסה, חדשות

אתמול הוצת ביתה של כרמל מעודה, הגננת החשודה בהתעללות, והפעוטון שפעל במקום נשרף. נזק נגרם גם לבתי השכנים "הילדות שלי רצו החוצה ערומות יחפות - למה זה מגיע לנו", סיפרה ר' שגרה סמוך לבית הגננת. " אני מבינה את הכעס והזעם אבל חשבונות סוגרים מול הבן אדם - לא הורגים את המשפחה שלו ואת השכנים שלו".

צעיר בן 18 מההתנחלות קרני שומרון, נעצר אתמול לאחר שחוקרים שצפו בסרטוני האבטחה ממצלמות הממוקמות בקרבת ביתה של הגננת, קבעו כי הוא ביצע את המעשה. אתמול סיפר גורם המעורה בחקירה כי נלקחו דגימות משלושה מוקדים שונים באזור המחסן שבקומת הקרקע של הבניין, שם על פי ההערכות, החלה השרפה. כלל הדגימות שנלקחו הועברו לבדיקת מעבדה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו