"17 שנות מאסר זה כלום - מגיע לה 60": הוריה של יסמין וינטה ז"ל זעמו היום (ראשון) על החלטת בית במשפט המחוזי בלוד לגזור 17 שנות מאסר על אינה סקיבנקו, הסייעת שהורשעה בהריגת יסמין בפעוטון "מאשה והדב" בפתח תקווה. "אני רוצה שהיא תישאר בכלא כל החיים שלה - ושתסבול", אמרה אימה של יסמין, דורינה, בצאתה מאולם הדיונים. גם אבי התינוקת הגיב בזעם: "מגיע לה הרבה יותר - היא רצחה לי ילדה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"גזר הדין לא מספיק לי ולמשפחתי" - כך התבטאה דורינה וינטה זמן קצר לאחר שיצאה מאולם הדיונים. "אני רוצה שהיא תשאר בכלא כל החיים ותסבול. אבל, הלב שלי קצת נרגע כי אני יודעת שהיא שם. אני חושבת שהיא יודעת עמוק בלב מה המשמעות של לא לראות את הילדה שלך".

בדברי ההקדמה להקראת גזר הדין, הדגיש השופט עמי קובו את חומרת האירוע: "מדובר על למעלה מ-30 מעשים שהנאשמת עשתה לתשעה תינוקות. אין ולא היה תיק בישראל שדומה לתיק מהסוג הזה שמסתיים בהריגה". עם זאת, הבהיר השופט כי הנאשמת לקחה אחריות על המעשים הקשים שלה, וכי היא מודעת לכך שהיא תצטרך לעבור טיפול ארוך בתקופה הקרובה.

"רוצה שתהיה בכלא כל החיים", דורינה וינטה (צילום: החדשות‎)
"רוצה שתהיה בכלא כל החיים", דורינה וינטה | צילום: החדשות‎

בעקבות גזר הדין, נמסר מפרקליטות מרכז: "מדובר בתיק ייחודי בחומרתו שבו הנאשמת שהייתה אמונה על שלומה וביטחונה של יסמין גרמה במעשיה למותה. שנות המאסר הרבות שהוטלו על הנאשמת מבטאות את החומרה שבה רואה מערכת המשפט את תופעת האלימות כלפי קטינים חסרי ישע על ידי מי שאחראי עליהם".

לפני הכניסה לאולם, התייחס פרקליט המשפחה קובי שקלאר לאיסור שהטיל בית משפט על פרסום התיעוד מהאירוע ואמר: "הגשנו בקשה לביטול צו איסור הפרסום. אנחנו מאוד מקווים שאכן הצו יבוטל וכולם יוכלו להיחשף לגודל המפלצתיות שבמעשים". מאוחר יותר השיבה הפרקליטות שתבחן זאת ותשיב על הבקשה בהמשך.

הסייעת בדיון בבית המשפט (צילום: החדשות)
הסייעת בדיון בבית המשפט | צילום: החדשות

מנגד, פרקליטה של הסייעת ביקש להמתין עם הפצת הסרטונים. "תראה מה קרה במקרה של כרמל מעודה, לאן זה הגיע - זה מעמיד את המשפחה שלה בסכנה", אמר תוך התייחסות למטפלת מראש העין שביתה הוצת לאחר שפורסם תיעוד שבו לפי החשד היא מתעללת בפעוטות.

וינטה נחנקה למוות בחודש מאי 2019, כשהייתה בת שנה וחצי בלבד, וכשבועיים לאחר מכן הוגש כתב אישום נגד סקיבנקו. בכתב האישום נכתב כי בשעות הצוהריים הסייעת אחזה בזרועה של הפעוטה, הניפה אותה באוויר תוך שהיא מטלטלת אותה והטיחה את גופה על מזרן ברצפת הגן לצד תינוק נוסף.