כרמל מעודה, הגננת שתואשם בהתעללות (צילום: חדשות)
כרמל מעודה | צילום: חדשות

הורי הפעוטות שהתחנכו בעבר בפעוטון "בייבי לאב" של כרמל מעודה בראש העין מתאגדים במטרה להגיש נגדה תביעה אזרחית גדולה על מה שאירע ועל ההתמודדות והקשיים שחווים ילדיהם מאז, כך דווח הבוקר (רביעי) בידיעות אחרונות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בדיווח נכתב כי סימני השאלה בפרשה רבים כיוון שילדי ההורים לא זוכרים הכל ואין להם שום דרך לדעת מה באמת קרה בגן. עוד נכתב כי בימים האחרונים חלק מההורים הגישו תלונות במשטרה ומסרו את עדויות ילדיהן.

בתחילת השבוע הוגש נגד מעודה כתב אישום חריף המייחס לה התעללות ב-11 תינורות ופעוטות בזמנים שונים. פרקליטה של מעודה, עו"ד גיא עין צבי מהסנגוריה הציבורית, אמר כי הוא ילמד את האישום ואת חומרי החקירה ורק אז יוכל להתייחס לגופן של הטענות. אנו מצפים מהמשטרה להנמיך את הלהבות כי אפשר לראות מה קורה כשהדברים יוצאים משליטה".

לקריאת כתב האישום המלא

לפי כתב האישום, "בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה בגן, תקפה הנאשמת תינוקות ופעוטות בגן הילדים, בין היתר, בכך שכיסתה ראשם של קטינים בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה, קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות, הרימה קטינים באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר עד להטחתם ברצפה, טלטלה תינוקות, העמידה פעוטות עם הפנים אל הקיר לעתים למשך כמה שעות, הצליפה בקטינים באמצעות חיתול, סטרה להם, צבטה ומשכה ראשם של פעוטות לאחור תוך חסימת אפם ופיהם, עד שהתגלעו קשיי נשימה".

מאוחר יותר הפגינו ב-25 מוקדים ברחבי הארץ אלפי הורים בדרישה מהממשלה לפקח על הנעשה במסגרות החינוך לגיל הרך. לטענת המארגנים, יותר מ-60 אלף איש השתתפו בהפגנות ברחבי הארץ, מתוכם כ-10,000 שמחו רק בתל אביב. בעקבות המחאה בתל אביב נחסם לתנועה צומת עזריאלי וכעבור כשעה וחצי הדרכים נפתחו מחדש. גם החסימות בסמוך למעון ראש הממשלה בירושלים הוסרו. מסיבה שעדיין אינה ברורה, שרפה פרצה במגדל בן 12 קומות סמוך למגדלי עזריאלי וצוותי כיבוי פועלים לכבותה. ביושלים ובחיפה עדיין קיימות חסימות בכבישים.