הרב בן גל ז
הרב בן גל ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד הרשיע אתמל (רביעי) את המחבל עבד אל חכים בן עדאל עאצי ברצח הרב איתמר בן גל בפיגוע בצומת אריאל. המחבל הודה ברצח בבית המשפט. לאחר ההרשעה קבע הרכב השופטים, בראשותה של נשיאת בית המשפט רות לורך, דיון בעוד חודשיים, בו יישמעו הטיעונים לעונש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, שמייצג את משפחתו של הרב בן גל, מסר: "אתמול הורשע מחבל שרצח את הרב איתמר בן גל בשל היותו יהודי. המחבל הארור שמנסה לפגוע בזכות הקיום הבסיסי של העם היהודי בארצו לא ראוי לראות יותר את אור השמש ובשלב הטיעונים לעונש נדרוש את הענישה המקסימאלית ביותר".

בכתב אישום נגד עאצי נכתב כי "גמלה בלבו של הנאשם ההחלטה לבצע מעשה טרור ממניע לאומני-אידאולוגי, ולגרום למותם של יהודים באשר הם יהודים - זאת על רקע ויכוח שהתרחש יום קודם לכן בינו לבין חיילי צה"ל בצומת אריאל".

מעצרו של עאצי
מעצרו של עאצי | צילום: דובר צהל, חדשות

עאצי הורשע בכך שעוד באותו היום רכש בחנות בשכם שני סכינים באורך 27 סנטימטרים ונסע במונית לצומת, כשהם מוסתרים מתחת לחולצתו. בצומת הבחין ברב בן גל ז"ל. "הנאשם, אשר זיהה את המנוח כיהודי בשל בגדיו והכיפה שחבש לראשו, התקרב למנוח, שלף את אחד הסכינים ודקר אותו בעוצמה בחזהו ובבטנו", מתואר בכתב האישום.

כשהקורבן ניסה לברוח מהמקום, הנאשם המשיך לרדוף אחריו וניסה לדקור אותו פעם נוספת. "הדבר נמנע רק בזכות עובר אורח שהבחין במתרחש, ופגע באמצעות רכבו בנאשם", נכתב. בן גל נפטר מפצעיו זמן קצר לאחר האירוע, כתוצאה מהדקירות הקטלניות. עאצי נמלט לשטחי הרשות הפלסטינית, ונתפס כחודש וחצי לאחר האירוע.