שני לוי ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
שני לוי ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

לדני ברדיצ'בסקי קרה הנורא מכל כשמצא את אשתו שרועה במקלחת ללא רוח חיים לפני שנתיים בשבוע החתונה שלהם – ועכשיו הוא תובע את כל הגורמים שלטענתו אחראים למותה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בחודש אוגוסט 2017 נשא דני את שני לוי לאישה, וזמן מה קודם לכן השניים עברו לגור יחד בדירה באזור הצפון. לפי תביעת הנזיקין שהוגשה בבית משפט המחוזי בחיפה בחודש מאי האחרון, מיד עם כניסתם לדירה התגלה ליקוי במערכת החשמל בדירה, כמו קפיצת החשמל במפתיע, עד להרמת הנתיך בארון החשמל. בעקבות התקלה החוזרת פנה דני אל בעלי הדירה וביקש ממנו לתקן את התקלה.

כעבור מספר ימים הגיע חשמלאי לדירה, ופעל לטענת דני לחיזוק שני חוטים רופפים. במשך כמה ימים החשמל בדירה לא קפץ, אך יום לאחר החתונה שבה התקלה, ולכן הזמין פעם נוספת את החשמלאי, בהנחיית בעל הדירה. החשמלאי טען כי ישנה בעיה במפסק הפחת, ולכן ניתק אותו עד שיחליף להם את המפסק. פעולה זו, כך טוענים בתביעה, היא זו שחרצה את גורלה של שני:  ארבעה ימים אחרי הביקור האחרון של החשמלאי, שני נכנסה למקלחת ולא יצאה בחיים.

התחשמלה למוות ימים אחרי החתונה (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
התחשמלה למוות ימים אחרי החתונה | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

באותו היום היה דני בסידורים מחוץ לדירה כששני נכנסה להתקלח לבדה. אמהּ של שני הגיעה לבקרה, וכשלא ענתה לקריאותיה ולדפיקות החזקות בדלת היא התקשרה לדני והודיעה לו כי איננה פותחת את דלת הדירה. דני מיהר לחזור לדירה, ניסה לפתוח את הדלת - אך לא הצליח. הוא קפץ למרפסת הדירה מגג הבניין, נכנס לדירה וניגש למקלחת, שם גילה את המראה האיום: רעייתו, שרועה במקלחת ללא רוח חיים, כשבידה ברז המקלחת.

כוחות מגן דוד אדום שהוזעקו למקום והגיעו תוך דקות ספורות נאלצו לקבוע את מותה של שני במקום. יום לאחר מותה נבדקה גופתה של המנוחה במרכז הלאומי לרפואה משפטית ונקבע כי סיבת מותה הייתה התחשמלות.

עו"ד מרדכי כהן ניסן (צילום: חדשות)
עו"ד מרדכי כהן ניסן | צילום: חדשות

בתביעה, שהוגשה על ידי עורך הדין מרדכי כהן ניסן, מציין התובע כי לאחר פטירתה של שני מצא דני בדירתו את הדלת פתוחה ואת נכדו של בעל הדירה מתקן את הדוד החשמלי שהיה מותקן על הגג. בעקבות המקרה החליט דני להגיש תלונה במשטרה. עוד ציינו בתביעה כי בבדיקה שבוצעה על ידי מומחה מטעם התביעה התגלה כי בוצעה החלפה של כל קווי החשמל הפנימיים בדירה וכן הוצא לוח החשמל אל מחוץ לדירה, ולכן הם חושדים כי נגרם שיבוש הליכי חקירה.

דני תובע סכום פיצויים בשיעור מיליוני שקלים מגורמים רבים ביניהם בעל הדירה; האפוטרופוסים של בעל הדירה, נכדו; חברת הביטוח של הדירה; החשמלאי אשר טיפל בתקלה; הרשות המקומית; וחברה ממשלתית. "ביתו של אדם צריך להיות מבצרו", מוסיף עורך הדין כהן ניסן שמייצג את בעלה של המנוחה, "אולם לא כך הוא הדבר במקרה דנן: המנוחה התחשמלה בביתה בגלל שיטת הסמוך של בעלי הבית ושל הרשויות. הטרגדיה הותירה בני משפחה המומים כואבים ובעל שחמישה ימים מיום חתונתו הפך לאלמן, וזאת בגלל שרשרת של מחדלים ורשלנות פושעת אשר סופה באסון מצער".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il