כרמל מעודה, הגננת שתואשם בהתעללות
צילום: חדשות

כרמל מעודה החשודה בהתעללות בפעוטות בראש העין התייחסה לסרטונים שהוצגו לה במהלך חקירתה ובהם מתועדים חלק ממקרי ההתעללות המיוחסים לה, כך פורסם הבוקר (רביעי) ב"ידיעות אחרונות". במהלך החקירה, התקשתה לספק הסברים למעשיה: "זה לא האופי שלי וזאת לא אני, רוח רעה נכנסה בי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"יש דברים שלא נעימים כלפי הילד, אבל זה לא עניין שאני עושה באופן תמידי, ואני מביעה חרטה על הכל. גם כשאני מעירה לילד בצורה מילולית, אני מביעה חרטה. אני יודעת שזה רק נראה רע, אבל לא התכוונתי לפגוע בהם", אמרה מעודה לאחר שצפתה בחלק מהסרטונים.

"אם זה מה שרואים במצלמות שזו אני, אז זאת טעות שעשיתי, אני מצטערת", הוסיפה. "באמת שאני לא זוכרת את כל האירועים ומה קרה בהם. עבר הרבה זמן. היו לי ימים קשים בגן. וגם ימים שחורים. אני לא התכוונתי לפגוע באף ילד. עשיתי דברים לא הגיוניים. זאת לא אני. לא ככה אני מכירה את עצמי. זה כמו מישהי אחרת... בחודש האחרון ובמיוחד בשבוע האחרון, היו לי לחצים הורמונליים וכאבי לב... אתם לא מבינים עד כמה חרטה יש לי והרגשה כאילו בגידה בעצמי עם העקרונות שלי".

"עשיתי דברים לא הגיוניים, היו לי ימים שחורים בגן"

כשנשאלה על ידי החוקרת כיצד היא מטפלת בילד שלא עושה את מה שנאמר לו, השיבה מעודה: "בעיקרון, אני נותנת לו להבין את המילה שלי. כלומר, שאם אני אומרת לו: 'בוא בבקשה', כי הוא זרק משחק, או הרביץ לילד אחר וכו'. נגיד הוא לא מקשיב לי ולא בא? אז אני באה אליו, מרימה אותו, או נותנת לו יד - תלוי עד כמה הוא מתנגד, תלוי במצב רוח שלו - ואני מנטרלת אותו".

פרקליטה של מעודה, עו"ד אפרים דמרי, מסר בתגובה: "חברה המבקשת להעתיק משפט של נאשמת מהיכל בית המשפט למשפט שדה בכיכר העיר, הינה חברה המבקשת לאבד את עצמה לדעת ולחדול מלהיות דמוקרטית ותרבותית. לדעתי זו הסוגיה המדאיגה בפרשה, ותוצאתה הייתה ביצוע גזר דין מיידי על ידי שריפת ביתה ובית הוריה של כרמל, עוד בטרם הוגש נגדה כתב אישום, שלא לדבר על הרשעה.

עו"ד דמרי הוסיף: "כסנגוריה, נעשה הכל כדי להשיג עובדות מגובות וחוות דעת, שיוכיחו שגם אם היא כשירה לעמוד לדין, העובדה שהמקום מצולם 24 שעות ויש להורים גישה למצלמות - מוכיחה שכרמל חוותה באותו רגע מצב נפשי ללא שליטה במעשיה".