הודעות טקסט, אייפון, סלולר, טלפון נייד (צילום: רויטרס, חדשות)
שיחקו "אמת או חובה" ושלחו סרטון לחבריהם | צילום: רויטרס, חדשות

שני נערים בני 17 הורשעו היום (שלישי) בגין הטרדה מינית שביצעו לפני כארבע שנים, כלפי נערה בת 13 שלמדה עמם אז באותה שכבה בבית הספר. על פי הכרעת הדין, השניים תיעדו את הנערה עירומה לחלוטין, כשהיא מבצעת מעשים מיניים בגופה - ושלחו את הסרטון לחבריהם. בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את הנערים לאחר שבית המשפט לנוער נמנע מכך והפרקליטות ערערה על ההחלטה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לפי פסק הדין, שני הנערים תיעדו בשנת 2015 שיחת וידאו עם המתלוננת, שבמהלכה הם שיחקו "אמת או חובה" והמתלוננת ביצעה בגופה מעשים מגונים בהתאם לבקשותיהם - כשהיא עירומה לחלוטין. לאחר מכן, השניים שלחו לחבריהם את הסרטון שתיעד את שיחת הווידאו.

"תמונה קשה וקורעת לב - ההשלכות היו הרסניות"

בעקבות המעשה, השניים הגיעו לבית המשפט לנוער שקבע כי הם ביצעו את העבירות המיוחסות להם אך נמנע מהרשעתם. עם זאת, הוחלט להטיל עליהם כעונש 120 שעות שירות לתועלת הציבור, התחייבות כספית להימנע מביצוע עבירה ופיצוי למתלוננת בסך חמשת אלפים שקלים, על ידי כל אחד מהם.

בפרקליטות מחוז תל אביב ערערו על ההחלטה והיום בית המשפט המחוזי קיבל את עמדת הפרקליטות, הרשיע את שני הנערים אך הותיר את יתר העונשים על כנם - בגין הפרת החוק למניעת הטרדה מינית (חוק הסרטונים). "נחשפה תמונה קשה וקורעת לב באשר למתלוננת וכי ההשלכות עליה היו הרסניות", הדגישו השופטים.

"המלחמה בתופעת הסרטונים המבזים צריכה להיות מלחמת חורמה"

כמו כן, בית המשפט ציין בפסק הדין את ההיבטים המדגישים את החומרה שבמעשי הנערים, בהם הקלות הבלתי נסבלת המאפשרת ביצוע עבירות מסוג זה. בנוסף, השופטים נימקו את החלטתם וכתבו: "נדרשת הרתעה ממשית כדי שבני נוער, ואף ילדים, יחששו מהתוצאה העונשית ומההשלכה שתהיה לכך במישור המשפטי לגביהם".

"דעתנו היא כי המלחמה בתופעת הסרטונים המבזים צריכה להיות מלחמת חורמה וכי על בתי המשפט לומר את דברם בקול ברור ונחרץ", הוסיפו השופטים. "למרבה הצער, גילם של העבריינים הולך ויורד. המקרה הנוכחי הוא דוגמה לכך - אם זהו ה'ציבור' המבצע את העבירה הרי שאליו וכלפיו צריכות להיות מופנות אמירות בתי המשפט".