התיק יפתח מחדש? (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
התיק יפתח מחדש | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

תיק רצח תאיר ראדה: תמליל בין שני המדובבים של רומן זדורוב, שבמשך שנים שכב בין חומרי החקירה ומעולם לא קיבל התייחסות במהלך המשפטים הרבים, הגיע לידי ידיעות אחרונות וחושף ככל הנראה תיאום גרסאות בין שני המדובבים - שוטר והעבריין שעבדו בתיק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התמליל מיום מעצרו השלישי של זדורוב נמצא בידי עורך דינו ירום הלוי, ואת ניתוחו הוא הגיש לבית המשפט במסגרת הבקשה למשפט חוזר. עורך הדין טוען כי שני המדובבים קשרו קשר להפליל את זדורוב על פי התמליל.

על פי תמלול השיחה מאותו יום חקירה, שאורכה כרבע שעה, מתאמים שני המדבבים על פי החשד כיצד ינסה המתמלל העבריין לקבל מידע מראש צוות החקירה על האופן בו בוצע הרצח. "תגיד לו שהיו כמה שיחות בינינו, תשאל אותו איך למעשה היא נרצחה", נשמע המדבב השוטר אומר.

על השיחה בין השניים לא דווח בחומרי החקירה. בהמשך התמלול נשמעים השניים משוחחים בדבר מעורבות זדורוב ברצח. "אתה חושב שזה הוא? לא, זה ככל הנראה זה לא הוא", נאמר בשיחה בין השניים. "הוא גבר לא רע כזה. עובד חרוץ כזה... אם סתם הרג, עוד יכול להיות ואם אנס... באמת, פוחד מזה כמו מאש", והשוטר המתמלל מוסיף: "משום מה הוא לא דומה לאנס".

תאיר ראדה ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
התיק שלא נסגר | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

בהמשך החקירה מבהירים המתמללים כיצד זדורוב מזועזע מהרעיון של אונס הנערה וכי הוא מוכן להודות בהכל חוץ מסעיף זה. באותו שלב בפשרה כלל לא היה בטוח כי ראדה כלל נאנסה או לא.

עו"ד ירום הלוי אמר: "קשירת הקשר המתועדת שקשרו שני המדובבים, להפללת רומן בדרך שקרית, מיטיבה להוכיח את זעקתו מזה 13 שנה כי החוקרים, בשיתוף פעולה עם המדובבים, תפרו לו תיק, והדיחו אותו להודות הודאת שווא. חמור יותר שקשירת הקשר אכן יצאה אל הפועל, כמו כן, היותו של המדובב השני שוטר, מעידה שבעתיים על הריקבון והמרמה שהיוו חלק בלתי נפרד מהחקירה למן תחילתה ועד אחריתה. בעוד כארבעה חודשים אגיש את הבקשה למשפט חוזר, שתכלול כמובן את כל הראיות החדשות, שבכוחן להביא לזיכויו של רומן, והמוכיחות באופן חד משמעי כי הרשעתו הייתה שגויה".

מפרקליטות המדינה נמסר בתגובה: "השיחה תומללה והוגשה במשפט כמוצג, ואין בה כל חידוש או חשיפה. המדובב העיד במשפט ומסר בחקירתו הראשית שביקש לקבל עוד מידע כדי לסייע להצלחת הדיבוב ונענה בשלילה. יתר הטענות הן השערות מופרכות שאין להן שום בסיס ונועדו להטעות את הציבור במסגרת הקמפיין המתמשך לקעקע את הכרעות בתי המשפט בפרשה זו".