אחרי הגשת כתב האישום החמור היום (ראשון) נגד "הגננת המתעללת" כרמל מעודה מראש העין, הורי הילדים שהתחנכו בגן מגיבים להאשמות הקשות נגדה. "מדובר פה בפשיעות נגד חסרי ישע וילדים עד גיל 3, לא ברור איך בנאדם בכלל יכול לעשות דברים כאלה", תקף אביה של אחת הילדות ואב לילדה נוספת הוסיף: "אחד האירועים הקשים שידעה המדינה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הדברים שרשומים בכתב האישום חמורים מאוד כמו שאנחנו כבר יודעים וראינו בסרטונים", אמר ארז, אב לפעוטה שהתחנכה בגן של מעודה שנכח בדיון בבית המשפט המחוזי בלוד. "אני קצת מתקשה להבין למה אנחנו צריכים לחכות עוד שבוע עד שהעורך דין של המפלצת יעבור על כל הנתונים, אני לא יודע בכלל על מה יש לו לעבור, כל מה שהוא רואה ראתה מדינה שלמה, אין פה בכלל צל של ספק שמה שהיא עשתה זה עבירות חמורות מאוד - פשיעות נגד חסרי ישע וילדים עד גיל 3, ממש דברים מזעזעים, דברים שלא מקובלים ולא יכולים לעלות על הדעת, בכלל לא ברור איך בנאדם יכול לעשות דברים כאלה".

לדברי יוסי חברה, הורה של ילדה נוספת מהגן, "מדובר באחד האירועים הקשים שידעה המדינה בכל מה שקשור להתעללות. כשכרמל נכנסה לאולם לא הצלחתי בכלל להסתכל לכיוון שלה. יש לי המון רגשות קשים כלפיה וכלפי המעשים האלימים שעשתה. אני מקווה שמערכת המשפט לא תוותר יותר, לא עונש של שנה והיא חוזרת לחיים. אני מצפה לעונש של שנתיים מאסר על כל ילד, לא פחות".‎

בהמשך דבריו תיאר חברה את הקושי להתמודד עם הטראומה שחוותה ילדתו הקטנה בגן. " פגעו בילדה שלי, בילדה הקטנה שלי. אנחנו מנסים להבין איך מתמודדים עם דבר כזה. אני לא שואל אותה דברים על התקופה כי אני לא יודע מה זה יכול לעשות לה. אני מתייעץ עם גורמי מקצוע בשביל לא לעשות לה נזק גדול יותר. יש הורים שראו כמעט את כל הסרטונים, אני לא הצלחתי. זה שבר אותי".

היום הוגש כתב אישום חמור ביותר נגד מעודה, שמואשמת ב-18 סעיפים שמתייחסים להתעללות לכאורה ב-11 תינוקות ופעוטות בזמנים שונים. פרקליטה של מעודה, עו"ד גיא עין צבי מהסנגוריה הציבורית, אמר כי הוא ילמד את האישום ואת חומרי החקירה ורק אז יוכל להתייחס לגופן של הטענות. אנו מצפים מהמשטרה להנמיך את הלהבות כי אפשר לראות מה קורה כשהדברים יוצאים משליטה".

לפי כתב האישום, "בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה בגן, תקפה הנאשמת תינוקות ופעוטות בגן הילדים, בין היתר, בכך שכיסתה ראשם של קטינים בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה, קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות, הרימה קטינים באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר עד להטחתם ברצפה, טלטלה תינוקות, העמידה פעוטות עם הפנים אל הקיר לעתים למשך כמה שעות, הצליפה בקטינים באמצעות חיתול, סטרה להם, צבטה ומשכה ראשם של פעוטות לאחור תוך חסימת אפם ופיהם, עד שהתגלעו קשיי נשימה".

מתוך כתב האישום נגד כרמל מעודה (צילום: חדשות)
מתוך כתב האישום נגד כרמל מעודה | צילום: חדשות

הפרקליטות ציינה בכתב האישום כי בידיה צילומים מתוך מצלמות אבטחה שבהם מתועדת המשיבה מבצעת את המיוחס לה ודוחות צפיה של שוטרי הזירה הטכנולוגית של משטרת ישראל. הפרקליטות ציינה כי מעודה "מזהה עצמה בסרטונים ואף את הקטינים בשמותיהם, קושרת עצמה למעשים המיוחסים לה אם כי לעתים נותנתו פרשנות שונה לאירועים". לראיות אלו התווספה עדות של עדת ראיה לאירוע התעללות נוסף שלא צולם.