"מזל שיש לי את המוזיקה להתעודד": הזמרת המוערכת קורין אלאל גילתה לאחרונה שמאות אלפי שקלים נעלמו מחשבונה. בתביעה שהגישה לבית המשפט היא טוענת שמי שהעלים את כספה הוא מנהל החשבונות שלה, איתן בר-און, שהיה כמו בן משפחה עבורה - ומתברר שהיא לא היחידה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בחודש שעבר היא הגישה תביעה נגד אחד האנשים שהכי קרובים אליה, שלטענתה מעל באמונה ובכספה. "פתאום נופל עלייך ככה ביום אחד כזה שאת מגלה דבר כזה על בן אדם שאת מאמינה בו כמו משפחה ויותר. כל מה שיש לי נעלם", סיפרה.

יותר מ-15 שנה בר-און היה אחד האנשים הקרובים ביותר לאלאל. "הוא היה חבר, הוא היה בא לכל שמחה, הוא אהב את עומר הבן הגדול שלנו כמו בן". איתן נהפך להיות מנהל החשבונות ויועץ המס של קורין וזוגתה לשעבר רותי והן סמכו עליו בעיניים עצומות.

לקוחות נוספים: "זה קרה גם לנו"

"היית נותנת לו צ'קים פתוחים, תמיד. ומה שקרה שגם רותי נתנה לו אז הוא חגג". קורין התחילה לחשוד אחרי שנכנסה לחשבון הבנק שלה, לאחר הפרידה מרותי ולאחר ששנים רבות היה בניהולו של איתן ומשרדו. "הייתי צריכה לשלם לכל מיני אנשים ואני אומרת לאיתן שצריך לשלם והוא אומר שאין כסף. כשנכנסתי לחשבון נהיה לי שחור".

משרד עורכי הדין סקברר-גרון הגיש תביעה בשם קורין על סך 800 אלף שקלים, כנגד איתן ברון והחברות שבבעלותו - על כך שפעל בכספה של קורין כבשלו. על פי כתב התביעה, בר-און העביר את הצ'קים הפתוחים שקורין העבירה לו לגורמים אחרים להם היה חייב כספים. בנוסף, חתימתה של קורין זויפה על ידי איתן או גורמים מטעמו והוא ייעץ לה לבצע מהלכים חשבונאיים שפגעו בה והחסיר דיווחים מרשויות המס.

רבים מלקוחותיו לשעבר של בר-און סיפרו כי הגיעו אליהם ממס הכנסה כדי להראות להם רשימה של צ'קים שלא הגיעו ליעדם. החקירה הפכה בשנת 2014 לכתב אישום נגדו, כשסעיפי האישום היו גניבה בידי מורשה וקבלת דבר במרמה. השיטה גם במקרה הזה הייתה שימוש בצ'קים פתוחים לתשלומים שונים עבורו ועבור בני ביתו ולקוחות אחרים.

"אנחנו לא מפחדים"

על פי כתב האישום, בר-און ניצל את אמון לקוחותיו והעלים מעל ל-2 מיליון ו-800 אלף שקלים מכספיהם. בנוסף בר-און והחברות בניהולו מואשמים בהעלמת כספים גם מרשות המיסים.

בנו של איתן, רון בר-און, אמר בשמו כי התהליכים נמצאים בבית המשפט. "אנחנו לא מפחדים, יש לנו משרד גדול, אנחנו מפה לא הולכים". בנו, שנכנס לחברה לפני 6 שנים, הוסיף: "אם אני חייב למישהו כסף, ובית המשפט יחליט שאני חייב למישהו כסף, אני אשלם את הכסף עם ריבית והצמדה הכי יקרה במשק".

בהקשר לקורין אלאל אמר בנו של בר-און: "מעבר להתנהלות העסקית הייתה גם התנהלות אישית. אני יכול להראות לך מסמכים שלה ושל בת הזוג שלה לשעבר שמתקשרות או פונות לאבא שלי בבקשה לכסף ולעזרה, והוא מלווה להן ונותן להן".

"עוד לא יצאתי מזה"

רון טען כי קורין מנסה לייצר החלטה של בית המשפט לפני שבכלל הוגשה תביעה, כנראה בהדרכת עורך דינה והסובבים אותה. "כשקורין תבקש ממני כסף אני אבדוק מה מגיע לה ואם יגיע לה כסף אני אשלם. אם לא, אני אילחם איתה עד הסוף - כולל בתקשורת".

בינתיים, קורין עדיין מתקשה להתמודד עם מה שקרה: "אני יוצאת מזה לאט לאט. עוד לא יצאתי מזה. מזל שיש לי את המוזיקה להתעודד. להישאר עם זה לבד זו הבושה הכי גדולה שיכולה להיות".