אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: RF123, חדשות

הצהרת תובע הוגשה היום (רביעי) נגד הפלסטיני שחשוד בביצוע עבירות מין ומעשים מגונים בקטינה בת 13 באשדוד. נגד החשוד, פלסטיני בן 38 תושב מרחב חברון, אב ל-4 ילדים ואיש דתי שכופר בכל המיוחס לו, יוגש בימים הקרובים כתב אישום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על מעצרו של החשוד הותר לפרסום לפני כשבועיים, אז הגיע גם לידי החדשות 12 Online רישומו הפלילי שהופק על ידי המשטרה שבוע בלבד לפני מעצרו, מה שמעיד שהוא הגיע לתחנת המשטרה ביוזמתו - בזמן המצוד אחריו - אך למרות זאת לא נעצר. עורכת דינו שני פרג'ון: "הוא עדיין כופר לחלוטין באשמה".

החשוד, שהכחיש את המיוחס לו, עבד בפנימייה לבנות דתיות באשדוד מכוח אישור הכניסה לישראל שיש ברשותו כמה שנים. הוא טען כי הוא לא מכיר את הילדות בבית הספר וכי לא היה מגע לא בהסכמה ולא שלא בהסכמה, זאת למרות שגורם המעורה בפרטים אמר לחדשות Online כי אותה ילדה ידעה לציין את שמו בעדותה.

החשוד היה דרוש לחקירה מ-31 במאי. לדברי המשטרה, הוא נמלט לשטחים לאחר שהבין שמעשיו נחשפו, אך עורכת דינו טוענת שהוא שב הביתה בשל חגיגות חודש הרמדאן וניסה לאחר מכן לשוב לישראל. "הוא בא לאחר מספר ימים למחסום כדי לחזור לישראל, (אך) אמרו לו במחסום 'אין לך אישור כניסה לישראל יותר', לא עוצרים אותו", טענה עו"ד שני פרג'ון פרקליטתו. "אומרים לו 'דבר עם המעביד'. המעביד אומר 'שמע נפתח תיק הגישו נגדך תלונה ילדה הגישה תלונה פנה לעורכי דין'".

המסמך שהחשוד הוציא בתחנת המשטרה
המסמך שהחשוד הוציא בתחנת המשטרה | צילום: חדשות

"המשטרה פשוט משקרת"

בשלב זה פנה החשוד לעו"ד פרג'ון. "הוא אמר לי 'אני רוצה להיחקר, אני חף מפשע לא נגעתי בשום ילדה, לא בהסכמה ולא בלי הסכמה - לא היה ולא נברא'", שחזרה. "הוא אומר 'אני בא להילחם על החפות שלי' כשהוא יודע שהוא עלול להיעצר ובמעמד שהוא פלסטיני. הוא הלך 5 או 6 פעמים לנקודות המשטרה בחברון ובגוש עציון. שם אומרים 'אדוני אתה לא דרוש לחקירה לך מכאן'".

המחאה על שחרור קטוסה
המחאה על שחרור קטוסה | צילום: חדשות

לטענת עו"ד פרג'ון, היא התקשרה ליחידה החוקרת, אך שם לא האמינו לה שמרשה ניגש לתחנת המשטרה. "אני אומרת לו 'תחזור, תביא אסמכתה'", תיארה. "מביאים לו רישום פלילי. אומרים שאין רישום פלילי ו'תפסיק להגיע אני פונה שוב ליחידה החוקרת'. ואני, מתאמת את ההגעה שלו למעצר ביום המדויק". לגבי תיאור המצוד שניהלה המשטרה במשך יותר מחודש היא אמרה בביטול: "המשטרה פשוט משקרת".

עורכת הדין תיארה כי מרשה "מזועזע" מהחשדות נגדו: "היו ילדות שהיו מתנכלות לו היו מגיעות ומורידות לו את החשמל וצועקות לו ערבי מסריח והיה לו עניין איתן ופנה למעביד ואמר הם כל הזמן מציקות. והמעביד אמר איך שהן מגיעות תעיף אותן וזה מה שהוא עשה, הוא קבלן שיפוצים והוא גם הנחה את העובדים שלו לא להכנס עם הילדות לשיח".

מחמוד קטוסה עם שחרורו מהמעצר
מחמוד קטוסה עם שחרורו מהמעצר | צילום: החדשות

גורם שמעורה בחקירה אישר כי במהלך המצוד החשוד נכנס ויצא מתחנת המשטרה - אך עקב טעות: לדבריו, החשוד מוכרז במסוף ד"ח (דרוש לחקירה) מיום שהוגשה תלונה וכאמור מתאריך 31 במאי הוא היה דרוש לחקירה. לפני 4 ימים הגיע החשוד לתחנת המשטרה להוציא מרשם פלילי. כשהוא ביקש להוציא את הרישום, אמורה המערכת להקפיץ התראה שאותו אדם דרוש לחקירה - דבר שלא קרה ובשלב זה לא ידוע למה.

יש לציין כי החשוד בא כדי להוציא מרשם פלילי ולא כדי להסגיר את עצמו. הופעלו שורת אמצעים ומשאבים רבים על מנת ללכוד אותו, ולא ידוע על פעמים נוספות שהגיע לתחנת המשטרה. מעצרו נעשה בתיאום עם עורכת דינו, שלה נודע שעליו להגיע לתחנת המשטרה. הוא הגיע אתמול לתחנה ונעצר. בנוסף, עובדות אלו לא סותרות את ההימלטות של החשוד.

עו
עו"ד שני פרג'ון | צילום: חדשות

היום הותר לפרסום דבר מעצרו של הפלסטיני, שחשוד בביצוע עבירות מין ומעשים מגונים בקטינה כבת 13 במוסד שבו הוא הועסק כאיש תחזוקה. חקירת המשטרה בנושא נפתחה בסוף חודש מאי, כשהחשוד נמלט לשטחים לאחר שביצע לכאורה את המעשים המיוחסים לו. אתמול הוא אותר וכעת הותר לפרסום דבר מעצרו. לאחר אירוע זה, כשהחשוד הבין שמעשיו נחשפו, עזב את העיר וחזר בחזרה לשטחים. הבוקר הוא הובא בפני בית המשפט, שנעתר לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו ב-6 ימים.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בעקבות חקירה המתנהלת בימים אלו במשטרה, עצרה המשטרה חשוד תושב חברון בביצוע מעשים מגונים בקטינה. בעקבות החשדות החמורים האריך היום בית המשפט את מעצרו בשישה ימים נוספים. במסגרת החקירה, בוצעו ועוד יבוצעו מגוון פעולות חקירה במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם החשוד. באשר להגעתו לפני מספר ימים לתחנת משטרה לקבלת מרשם פלילי, הרי שהנושא ייבדק ויתוחקר בהתאם".