"נלחמים בשביל הילדים של כולם": בבית משפט השלום ברחובות התקיים הבוקר (ראשון) דיון בעניינה של ציפורה דוד, המטפלת מנס ציונה שהואשמה בעקבות חשיפת החדשות בהתעללות בפעוט כבן שנה. הורי התינוק, בת אל ודורון רוגוב, הגיעו לדיון, התעמתו עם המטפלת וטענו כי היא מנסה לעכב את ההליכים המשפטיים על מנת שהעניין הציבורי בפרשה יפחת - וכך תוכל להגיע לעסקת טיעון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעימות שהתפתח בתוך אולם הדיונים בין המטפלת להורי התינוק הציגו האחרונים לנאשמת את התיעוד שבו נשמע התינוק בוכה. "עד סוף ימי חייך תשבי עם הראש למטה מושפלת", הטיחה האם בדוד. "עד שתקבלי את המחלה הכי ארורה שאפשר או שתתאבדי, זה מה שמגיע לך". האם המשיכה במתקפתה על המטפלת: "מה עשית לו שם? חבל שלא רישתתי את כל הבית", אמרה. "המצלמות שם לא היו בשביל לתפוס אותך, הן היו בשביל לראות מה קורה עם הבן שלי אם אני מתגעגעת אליו".

מחוץ לבית המשפט סיפרו הורי התינוק על תחושותיהם. "אנחנו נגיע לכל דיון", אמרו. "חשוב לנו להיות בכל דיון, להראות לה שלא שכחנו ואנחנו גם לא נשכח. אנחנו נלווה אותה עד שהיא תיכנס לנווה תרצה. אנחנו לא ננוח. זה שהיא ממשיכה לדחות דיונים זה לא יגרום להד הציבורי לרדת אנחנו נמשיך בכל הכוח עד שהיא תקבל את מה שמגיע לה".

"מזל שיש לנו את התמיכה של החברים והמשפחה מאחורינו שיכולים לעזור לנו עכשיו", הוסיף האב. "אנחנו צריכים את זה, תמשיכו לבוא ולתמוך אנחנו לא נפסיק להגיע לדיונים ולא נפסיק להילחם. הם רוצים שנפסיק ושירד הרעש כדי שהם יוכלו להגיע לעסקת טיעון אבל אנחנו לא ניתן לזה לקרות. אנחנו נלחמים בשביל הילדים של כולם אז תמשיכו להגיע".

ב-23 במאי הוגש כתב אישום נגד ציפורה דוד, בת 65 ממושב בית עובד, באשמת התעללות בקטין או בחסר ישע. דוד הודתה במעשים המיוחסים לה לאחר שהוצגו לה במהלך חקירה תיעודי ההתעללות שצולמו במצלמת האבטחה. "מדובר בהתעללות גופנית ונפשית בקטין חסר ישע", נכתב בכתב האישום.

בעת הגשת כתב האישום נגד המטפלת החליטה השופטת כי המטפלת תשהה במעצר בית עד תום ההליכים. הפרקליטות הוסיפה כי על המטפלת חל איסור לבוא במגע עם ילדים מתחת לגיל 5 בכל תקופת המעצר. השופטת הוסיפה כי על המטפלת חל איסור נוסף - לפיו אסור לה גם לבוא במגע עם קשישים.

אימו של התינוק זעמה אז על ההחלטה לשלוח את המטפלת למעצר בית: "לא מקובל עליי, במקרה הסתכלתי במצלמות נחשפתי לתיעוד קשה ומזעזע. את הבן שלי חנקו במשך דקות ארוכות". האם הוסיפה בבכי: "עליו לא הקלו! עליה מקלים".

ציפורה דוד, המטפלת מנס ציונה (צילום: החדשות)
ציפורה דוד, המטפלת מנס ציונה | צילום: החדשות

לפי כתב האישום, בשני אירועים שונים בשבועיים האחרונים דוד התעללה בתינוק בדרכים שונות בעת שעבדה כמטפלת בבית הוריו וסבתו. מהפרטים עולה כי דוד, בין היתר, סטרה בפניו של התינוק, צעקה לעברו שוב ושוב, הטיחה אותו על הספה ועל השטיח והצמידה מגבת לפניו של התינוק תוך שהיא חונקת אותו. כמו כן היא הזיזה את התינוק עם רגלה ויצאה לעשן והותירה את התינוק לבדו בבית.

באחד המקרים שאירע ביום ראשון שעבר דוד שמרה על התינוק בבית ההורים. בשעה 12:41 היא האכילה את התינוק ואמרה לו: "אני הורגת אותך". ביום רביעי שעבר, דוד שמרה על התינוק בבית מהבוקר ועד הצהריים. "במהלך היום, בהזדמנויות רבות, בהן החל התינוק לבכות, צעקה הנאשמת לעברו 'די', והזיזה אותו ממקום למקום בחוזקה", נכתב באישום.

"בשעה 10:00, ישב התינוק בעגלה והחל לבכות והנאשמת בתגובה סטרה לתינוק בפניו בחוזקה פעמיים, הכתה אותו והטיחה אותו על הספה, כל זאת כשהיא ממשיכה לצעוק עליו: 'די לבכות, די!'. התינוק המשיך לבכות, והנאשמת בתגובה הכניסה מוצץ בחוזקה לפיו, הלכה למטבח והותירה את התינוק בוכה על הספה לבדו".

בפרקליטות ציינו כי תיעודי ההתעללות נמסרו לידי המשטרה מבלי לערוך או לשנות אותם. "מסוכנותה של המשיבה מקבלת משנה תוקף בהתחשב בעובדה שהמשיבה פגעה בתינוק רך אשר אין לו כל יכולת להתנגד למעשיה, שוב ושוב, באופן ברוטאלי ואכזרי, וזאת בשעה שהיתה אמונה על שמירת שלומו ודאגה לצרכיו הפיזיים והנפשיים", נכתב בבקשת המעצר עד תום ההליכים.