הרוצח צבי גור לקראת שחרור מוקדם? (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
הרוצח צבי גור לקראת שחרור מוקדם? | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

בית המשפט השלום ברמלה ידון הבוקר (רביעי) בבקשת שחרור מוקדם של צבי גור, שהורשע בחטיפת ורצח הילד בן ה-8 אורון ירדן, עבור כופר נפש. עונשו של גור נקצב - 45 שנות מאסר בסך הכל, על ידי עזר וייצמן. כעת דנה ועדת השחרורים האם לקצרו בכ-6 שנים. משפחת ירדן נאבקת למנוע את שחרורו, והגישה לוועדה מסמך עמדה כנגד בקשת השחרור המוקדם. "העם עדיין מזועזע מהפרשה", נכתב שם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מאז ועד היום עוצמת הטראומה מהפרשה לא פחתה", נכתב בעמדה, שהגישו עורכי דינה של המשפחה, לימור לוין ודוד פורר. "העם זוכר את הפרשה, העם עדיין מזועזע ממנה והעם לא סולח. רק לאחרונה נחתמו עצומות על מנת לזעוק את זעקתו של העם נגד שחרורו המוקדם של הרוצח הנתעב".

צבי גור, בן ה-72, הגיש את בקשת השחרור המוקדם באמצעות עורך דינו אייל אלון, לאחר שב-13 בספטמבר 2017, כבר הודיעה ועדת השחרורים על שחרורו של גור, לאחר שהפחיתה 8 שנים מעונשו. ואולם הפרקליטות ערערה ובית המשפט המחוזי בלוד החליט לבטל את שחרורו. כעת התאפשר לגור להגיש בקשה נוספת, והוא עשה זאת.

ב-8 ביוני 1980 נחטף אורון ירדן בן ה-8 מסביבת בית הוריו שבסביון ונרצח. סמוך לאחר חטיפתו, קיבלו הוריו עמוס ז"ל ופנינה ירדן טלפון, על הקו היה אדם שהודיע כי חטף את בנם ואיים להרוג אותו - אם לא יקבל תמורתו כופר של מיליונים. בהמשך הוא התקשר פעמים רבות והוליך שולל את המשפחה במחשבה שבנם עדיין חי על אף שנרצח. צבי גור, שהורשע בסופו של דבר בחטיפה וברצח, נתפס שלושה שבועות לאחר האירוע בשעה שניסה להפקיד את הכסף.