ראש המוסד קנה סיגרים לרה
ראש המוסד קנה סיגרים לרה"מ? | צילום: חיים זך, לע"מ, חדשות

האם גם ראש המוסד קנה סיגרים לראש הממשלה? הדס קליין, עדת המפתח בתיק 1000, העידה בחקירתה כי יוסי כהן, ראש המוסד, רכש לבנימין נתניהו סיגרים לבקשתו, בשווי של כ-2000 שקלים‎. על פי עדותה של קליין, נתניהו לא החזיר לכהן את הכסף על הסיגרים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הדס קליין הייתה יד ימינו של המיליארדר ארנון מילצ'ן, היא העדה המרכזית בתיק והמשטרה העידה על מהימנותה הרבה. קליין אמרה בחקירתה כי כהן רכש סיגרים לנתניהו פעם אחת בלבד, שעת שכיהן כראש המל"ל, לפני שמונה לתפקיד ראש המוסד.

"הוא לא התכוון להוציא את הארנק" | צילום: החדשות

"יוסי כהן סיפר לי שהוא קנה פעם אחת סיגרים באלפי שקלים לראש הממשלה", אמרה קליין בחקירתה. "הוא (נתניהו) לא התכוון להוציא מכיסו את הארנק. זו הפעם הראשונה והאחרונה שקניתי לו". על פי העדות, שווי הסיגרים עמד על 1800 שקלים.

נתניהו צפוי לעמוד לשימוע בשלושת התיקים, 1000, 2000 ו-4000 במהלך חודש אוקטובר, מיד לאחר הבחירות. פרקליטיו ביקשו דחייה אך היועץ המשפטי סירב. בתחילת חודש מאי נחשפו חלקים משמעותיים מעדותה של קליין, בה תיארה את הקשרים בין משפחת נתניהו לארנון מילצ'ן ולמיליארדר ג'יימס פאקר.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: עוד עדות הזויה ושקרית של הדס קליין. יוסי כהן לא נתן לרה״מ נתניהו מתנות כלשהן. ההוכחה לכך שהדס קליין משקרת ביחס ליוסי כהן וראש הממשלה מופיעה בחלק הבא של עדותה, בו היא טוענת שגם הרל״ש גיל שפר קנה לרה״מ סיגרים בעשרות אלפי ש״ח מבלי שרה״מ שילם לו, בעוד שגיל שפר אומר בחקירתו: ״מדי פעם הייתי רוכש סיגר או שניים לעצמי ולרה״מ, אך היתה בינינו התחשבנות כספית שוטפת, הייתי אומר לו כמה עלו הסיגרים והוא היה משלם לי״. הנה ההוכחה הניצחת למניפולציה שעושה התקשורת בהדלפות סלקטיביות ומגמתיות שנועדו לפגוע ברה״מ נתניהו ערב בחירות.