הדחה שחוללה סערה. המנכ
עוזבת את התפקיד לבקשת השר אוחנה. עו"ד פל | צילום: משרד המשפטים, חדשות

שר המשפטים אמיר אוחנה הדיח את מנכ"לית משרדו אמי פלמור לאחר כ-5 שנים וחצי בתפקידה - כך נמסר היום (שלישי) ממשרד המשפטים בהודעה רשמית שפרסם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ממשרד המשפטים נמסר כי פלמור תפרוש מתפקידה בימים הקרובים בסיכום עם השר אוחנה ועל פי בקשתו. "אני נפרדת מהמשרד אחרי 23 שנים של עבודה מספקת, הן כפרקליטה פלילית, הן כמנהלת מחלקת החנינות, והן כמנהלת כללית", מסרה פלמור בהודעה שבה הודתה לשרי המשפטים בעבר איילת שקד וציפי לבני וגם לשר אוחנה על "המילים החמות" לאחר שהחמיא לה על פועלה ואמר כי הייתה לה תרומה משמעותית לשירות הציבורי ולמשרד המשפטים במהלך תפקידה.

אמיר אוחנה עם כניסתו למשרד המשפטים
אמיר אוחנה עם כניסתו למשרד המשפטים | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90‎, חדשות

"בשנים אלה נגעתי בנושאים רבים ורגישים, משפטיים, כלכליים, וחברתיים", הוסיפה. "אני פורשת מהתפקיד מלאת סיפוק, ומודה ל-5000 עובדי המשרד ול-40 מנהלי היחידות , וכל מי שעבד לצידי במסירות ונאמנות לאורך השנים. אני מאחלת הצלחה רבה לשר אוחנה ולמחליפי, ואסייע בהעברה מסודרת של התפקיד".

שר המשפטים אמיר אוחנה מסר כי "אמי היא שליחת ציבור במובן המלא של המושג. במהלך תקופתה היא הייתה אמונה על תהליכים רבים וחשובים הן במשרד והן בצוותים בין-משרדיים, להם השלכות אורך ורוחב על פניה של החברה הישראלית כולה. אמי תרמה תרומה משמעותית לשירות הציבורי ולמשרד המשפטים, ועל כך אני מודה לה. אני מאחל לאמי הצלחה רבה בכל נתיב בו תבחר ללכת ולממש את יכולותיה וכישוריה הרבים".