אילוסטרציה (צילום: Elnur Amikishiyev, 123RF)
אילוסטרציה | צילום: Elnur Amikishiyev, 123RF

ועדת השחרורים החליטה היום (רביעי) לשחרר את נסרין מסארווה, ששידלה לרצח בן זוגה שהתעלל בה. מסארווה שריצתה 17 מתוך 25 שנה שנגזרו עליה, תשוחרר לאחר שעברה הליך שיקומי בתקופת המאסר. "מקווים שתצליח לשקם את עצמה", מסרה עורכת הדין ענת יערי מהסניגוריה הציבורית שייצגה אותה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות בפייסבוק

"אנו מברכים על החלטת וועדת השחרורים שקיבלה את בקשתנו והורתה על שחרורה המוקדם של נסרין", מסרה יערי. "נסרין סבלה במשך שנים מאלימות קשה מצד בן זוגה. במהלך תקופת מאסרה היא עברה תהליך שיקומי מיטבי וביקשה להמשיך ולשקם את חייה. היום המדינה קיבלה את בקשתה והכירה בעוול המשפטי שנגרם לה, ואנו מקווים שהיא תצליח לשקם את חייה".

בחודש שעבר שוחררה דלאל דאוד, שהורשעה בשנת 2002 ברצח בעלה המתעלל, לאחר שקוצר עונשה. ועדת השחרורים קבעה כי דלאל בשלה לצאת לחופשי לאחר שהשלימה הליך טיפולי ושיקומי, ולאחר שהפרקליטות הסירה את התנגדותה לשחרור. ביציאה מבית הכלא אמרה: "התגעגתי לילדים שלי, תודה לכל מי שתמך בי".

היום (רביעי) ייכנס לתוקף התיקון ל"חוק ההמתה", שבמסגרתו עבירות על רצח והריגה יתפצלו לארבע קטגוריות חדשות: רצח בנסיבות מחמירות, רצח (מתוך כוונה או אדישות), המתה באחריות מופחתת והמתה בקלות דעת. בכל מה שקשור לרצח שביצע אדם שהיה במצב נפשי קשה או שעבר התעללות חמורה, התיקון החדש קובע שהעונש במקרים כאלה יהיה עד 20 שנות מאסר והוא יחול רטרואקטיבית. בפרקליטות בוחנים כרגע קיצור מאסר ב-18 מקרים כאלה.