בית החולים איכילוב השיב לתביעה שהגישה נגדו משפחת גוטמן, ובכתב ההגנה שפורסם היום (שני) בעיתון "ידיעות אחרונות" קבע כי אמיר פרישר-גוטמן היה חולה בסרטן וטען כי לא היה קשר בין הטביעה הטראגית שהובילה למותו לטיפולים הרפואיים שקיבל. הערב, בריאיון ל"שש" עם עודד בן עמי, הדף אייל פרי, אחיו של אמיר, את הטענות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בית החולים איכילוב ממשיך במסכת השקרים שהוא דבק בה מהרגע הראשון", אמר. "אנחנו מתעוררים שוב ליום נוסף של התמודדות עם דברים לא אמיתיים. בחוות הדעת שלו יש סתירה מלכתחילה כי בית החולים איכילוב ביקש להעביר את אמיר השתלת מח עצם מתורם כאמצעי האחרון לריפוי מהמחלה שהוא אבחן".

"אמיר אובחן על ידי איכילוב כחולה סרטן בשלב 4 מתקדם, סרטן עם 40 אחוזי שרידות וכרגע הוא טוען שבאורח פלא בלי הטיפול שהם כל כך רצו להעביר אותו - השתלת מח עצם, לא דבר של מה בכך - לפתע נרפא מארבעה טיפולי כימו שהם העבירו אותו, טיפולים קשים שהוא סבל מהם עד יום מותו", הוסיף.

פרי ציין את חומרת המחלה שאובחנה באחיו: "בוודאי שאין אף מומחה שיוכל להגיד שמטיסה לימפומה בדרגה שאמיר לכאורה, על פי הטענה שלהם, סבל ממנה, אפשר להירפא על ידי ארבעת הטיפולים שהם העבירו אותו והראייה היא שהם באמת התכוונו להעביר אותו השתלת מח עצם". 

פרישר-גוטמן בביה"ח (צילום: יעל קובי, חדשות)
פרישר-גוטמן בביה"ח | צילום: יעל קובי, חדשות

האח התייחס גם לאסון בו טבע אחיו והאשים את הטיפולים הרפואיים שגרמו לכך שהוא לא הצליח להתמודד עם הגל שסחף אותו. "הגוף של אמיר כשל, העובדות הן שבעצם גל סחף את הרגליים שלו שלא עמדו בעומס למרות שהן היו במים מאוד רדודים", אמר. "זאת הייתה קריסה טוטלית של הגוף שלו שנבעה מהטיפולים. היא עובדה. היו עוד אנשים במים - כולם יצאו חוץ מאמיר, שהמערכות שלו קרסו". 

זמן קצר לפני מותו, נטל פרישר-גוטמן קנאביס רפואי. על כך אמר פרי כי בית החולים הוא שדאג לו לתרופה. "זה היה הדבר היחיד שעזר לו להתגבר על ההרס הטוטלי שגרמו הטיפולים של איכילוב" הסביר. "זו תרופה שליוותה אותו ביומיום ואין לזה שום קשר ליכולתו לעשות כל דבר אחר ואמיר תפקד במהלך היומיום למרות המריחואנה הרפואית שניתנה לו במקום כל תרופה אחרת שלא הייתה עוזרת לדברים שאותו בית חולים הרס".