נטע ברזילי
Toy הועתק? | צילום: רויטרס, חדשות

האם האירוויזיון בישראל בסכנה? במכתב התראה מטעם תאגיד המוזיקה האמריקני יוניברסל ליוצרי השיר הזוכה בתחרות, דורון מדלי וסתו בגר, נטען כי ההרמוניה והקצב של "Toy" הועתקו למעשה משיר מוכר מאד של להקת הווייט סטרייפס, "Seven Nation Army". דבר שליחת המכתב, לפני שבועיים, פורסם לראשונה בתכנית "ערב טוב עם גיא פינס".

האזינו לשיר של הווייט סטרייפס

על פי תקנון האירוויזיון, השיר הזוכה חייב להיות מקורי. אם תימצא העתקה, ייתכן שהזכייה של ישראל תיפסל והאירוויזיון לא יגיע לכאן בשנה הבאה. מקורבים לפרטי המשבר, על פי הפרסום, טוענים שאנשי יוניברסל נחרצים ביותר בדרישותיהם ממדלי ובגר, ושגם אם תושג איתם פשרה וחלוקה של זכויות יוצרים עדיין באיגוד השידור האירופאי יוכלו לנצל את המצב לטעון שהשיר לא היה זכאי בכלל להתמודד.

יוניברסל היא מחברות המוזיקה הגדולות בעולם ושולטת כמעט בכל שוק המוזיקה האמריקנית, עם אמנים כמו הרולינג סטונז, אמינם, ליידי גאגא ועוד. שווי החברה מוערך ב-22 מיליארד דולר וכעת סוללת עורכי הדין שלה מתייצבת מול מדלי ובגר מישראל. עם זאת, לא ברור עדיין עד כמה יהיה פשוט להוכיח תביעה כזאת בבית המשפט.

מסתיו בגר ודורון מדלי נמסר בתגובה: "הופתענו לקבל מכתב שכזה ואנחנו מטפלים בזה. אני מאמין שבשבועיים הקרובים הנושא ייפתר על הצד הטוב ביותר, ולרצונם של כל הצדדים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו