לאחר שבמהלך פאנל בועידת המשפיעים פרץ עימות בין נשיא התאחדות האיכרים בישראל דובי אמיתי ורמי לוי על רקע מחירי הפירות והירקות, שלחו היום (רביעי) עורכי דינו של בעלי רשת "שיווק השקמה" לאמיתי מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים. במכתב נכתב כי נשיא התאחדות האיכרים והחקלאים פגע בשם הטוב ובמוניטין של הרשת, לאחר שטען בוועידה כי "לוי מציג בלוף לציבור" ופתח נגדו בקמפיין מתוקשר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רמי לוי הציג בפני אמיתי דרישה לפיצוי על סך חצי מיליון שקלים בגין "פגיעה במוניטין של הרשת והוצאת דיבה", התנצלות פומבית והורדת כל אזכור לטענות של נשיא התאחדות החקלאים נגדו.

כזכור, במהלך דיון בועידת המשפיעים בשבוע שעבר תקף נשיא התאחדות החקלאים בישראל, דובי אמיתי, את רמי לוי וטען בתוקף כי הוא "מציג בלוף לציבור" וגורף רווח ממחירי הפירות הירקות. לדבריו: "מה שקרה לריכוזיות בישראל זה אסון". לוי לא נשאר חייב וטען שהרשת מרוויחה אחוזים בודדים מהרווח הכולל - "דובי הוא חקלאי, ראיתם פעם חקלאי עם חליפה?".

במכתב התראה שנשלח מטעם רמי לוי, באמצעות עורכי הדין ענבל סיידוף-בראשי, טניה צ'רניס ואסף גביזון, הגדיר לוי את דבריו של אמיתי כניסיון מתוכנן לתקוף את לוי וליצור התנגדות כלפיו. "אמיתי בחר להטעות במזיד את הקהל באותו מעמד האירוע ואת ציבור הצרכנים בכלל", נכתב. "פגעת ברשת רמי לוי ובמוניטין החזק והיקר שלה, לא נאפשר לך להמשיך במסע ההכפשה השקרי בו בחרת משיקולים אישיים".

במכתב נטען כי אמיתי הציג מעל מסכי הטלוויזיה נתונים שגויים בנושא מחירי הירקות והפירות, בפרט תפוחים, שנועדו "להטות באופן מכוון את קהל המאזינים והצרכנים, תוך הצגת מחירי קנייה שגויים". עורכי הדין הדגישו כי קריאתו של אמיתי כלפי לוי בשמות גנאי, כגון "מציג בלוף" ו"טיפש" הם מעשים חמורים ומוגדרים כביזוי אדם ופגיעה בעסקיו.