הורשע ברצח ראדה: רומן זדורוב
המשפט ייפתח שוב? | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

רשלנות חמורה במכון לרפואה משפטית? פרקליטו של רומן זדורוב, שהורשע שרצח תאיר ראדה, אוסף בימים אלה חומרים חדשים לקראת בקשה למשפט חוזר שהוא מתכוון להגיש לבית המשפט העליון. במהלך החיפושים גילה עורך הדין ירום הלוי כי חלק מהמבחנות ובהן דגימות שנלקחו מתחת לציפורניה של ראדה ז"ל הושמדו, בניגוד לנהלים. "מדובר בלא פחות משערורייה מקוממת ביותר", מסר הלוי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עורך הדין כבר הודיע בעבר כי בכוונתו לפנות לבית המשפט העליון בבקשה למשפט חוזר. במהלך מלאכת איסוף הראיות פנה הלוי למכון לרפואה משפטית בבקשה להוציא את המבחנות שבהן היו הבדיקות שנלקחו מתחת לציפורניה של ראדה ז"ל. אך לתדהמתו המכון השמיד אותן. ויותר מכך, מתברר שעשר המבחנות שהכילו את הראיות הושמדו כבר ב-2008. המשמעות של הדבר היא שעוד לפני שניתנה הכרעת הדין בעניינו של זדורוב, ראיות משמעותיות מתיק הרצח הושמדו ולא יהיה ניתן לבחון אותם מחדש.

תאיר ראדה ז
תאיר ראדה ז"ל | צילום: חדשות

"זריקת המבחנות עם החומר שנאסף מציפורניה של תאיר היא לא פחות משערורייה מקוממת ביותר", אמר הלוי. "מישהו במכון, בימיו החשוכים, מצא לנכון להשמיד את הראיות לאחר שנתגלה שאין DNA של זכר מתחת לציפורני המנוחה, ואותם עניין רק רומן. ברגע שהבינו שהוא אינו אשם הם השמידו את הראיות".

עו"ד ירום הלוי | צילום: חדשות

בפברואר האחרון הודיעה המשטרה כי אין ראיות מדעיות שקושרות את א"ק לרצח תאיר ראדה, בתום השלמת חקירה. המסמך פורסם לאחר שעורך דינה של א"ק פנה לפרקליטות וביקש שורת הבהרות בנושא, וזאת בתגובה להודעת פרקליטו של זדורוב על כך שיבקשו משפט חוזר לאור הטענות של בן זוגה של א"ק - שען כי התוודתה בפניו כי רצחה את ראדה.

לטענת פרקליטיו של זדורוב, המשטרה, והפרקליטות אחריה, לא נתנו משקל לעדותו של החבר. אלא שבמסמך ציינה הפרקליטות כאמור כי אין ראיות הקושרות את א"ק לזירת הרצח. "באשר לתא השירותים וסביבתו בו נמצאה גופתה של תאיר ז"ל, נבהיר כי לא מצויה בידי המכון לרפואה משפטית או בידי המז"פ דגימות דנ"א גרעיני נקבי הניתנות להשוואה לא"ק", הבהירה הפרקליטות. עוד הוסיפו במסמך כי "בבדיקות שנערכו לדגימות שנלקחו מאזורים מרוחקים מזירת הרצח לבין דגימת הדנ"א שנדגמה מא"ק לא נמצאה התאמה".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/