מצלמת מהירות
נמצאו אמינות? מצלמות המהירות | צילום: פלאש 90, חדשות

פרשת מצלמות המהירות והדוחות שהוקפאו: מצלמות התנועה זוכות מחדש לאמינותן חודש לאחר שפרסמנו במהדורה המרכזית על פסילתן ועל הנחיית הפרקליטות למשטרה להקפיא את חלוקת הדוחות מחשש שהן מזייפות. הערב (שני) פורסם לראשונה כי הבדיקות שנעשו בחודש האחרון בטכניון מעלות כי מצלמות המהירות אמינות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בבדיקות האלה התברר שהסטייה של מצלמות המהירות עומדת על קמ"ש 1 - סטייה שולית שמתבטלת ממילא מאחר שבדוח שנשלח לנהג מפחיתים חמישה קמ"ש מהמהירות שתועדה. נותרה עוד בדיקה אחת של מומחה הטכניון אך ככל הידוע אין בכוחה לשנות את המגמה המסתמנת.

אם אכן ייקבע שמצלמות המהירות אמינות, תתקיים הערכת מצב במשטרה לבחון כיצד נוהגים בכול הנהגים שתועדו בחודש האחרון במצלמות המהירות והדוחות שלהם הוקפאו. ההערכה היא שרק עבריינים מועדים או במקרים של מהירויות חריגות וגבוהות במיוחד יישלחו דוחות מוקפאים מהחודש האחרון לנהגים.

מצלמת מהירות
המשטרה שוקלת מה לעשות עם דוחות שהוקפאו | צילום: אביר סולטן, פלאש 90, חדשות

הסיפור התחיל לפני כמה שנים, אז התאגדו 20 נהגים שקיבלו דוחות מהירות לאחר שתועדו במצלמות ופנו לבית המשפט בטענה שהמצלמות אינן מהימנות. במשטרה טענו שנסמכו בנושא על מכון התקנים ונציג של המכון אף העיד בדיון בבית המשפט.

אלא שבדיקה מעמיקה העלתה שהבדיקות שהמכון הצהיר עליהן לא תואמות באופן מלא את הבדיקות שאכן בוצעו. בשל כך, החליטו במשטרה לבצע בדיקה עצמאית בנושא, וכעת מסתמן כי אמינות המצלמות תקינה.