התיעוד בו נראו משפחות מחבלים תוקפות משפחות שכולות בבית המשפט העליון שפורסם אמש (שלישי) עורר זעם רב בקרב הציבור והדרג הפוליטי. כעת ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) פונה אל מנהל בתי המשפט ומבקש לאסור את כניסתם של קרובי משפחה של נאשמים בפעולות טרור. "אסור לאפשר מצב שבו קורבנות הטרור סופגים השפלות ופגיעה בבתי המשפט", טען במכתב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"פרסום התיעוד בו נראים בני משפחות של מחבל תוקפים את משפחתה של שיר חג'אג' ז"ל ומתפרעים בין כותלי המשפט מזעזעים, מטרידים ומהווים נורת אזהרה חמורה", כתב פורר בפנייתו בעקבות הפרסום אמש ב"מהדורה המרכזית". "משפחות שהן או יקיריהן נפגעו בפיגועי טרור אינן צריכות לנוס על נפשן או להסתתר מחשש לפגיעה פיזית".

לדברי חבר הכנסת התפרעות כמו זו שתועדה אינה יכולה לעבור לסדר היום וחייבת עונש. "מעבר לענישה הצפויה למשפחת המחבל התוקפת, יש צורך דחוף בפעולות נוספות על מנת למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד", כתב בפנייה.

במכתב ביקש פורר לאסור את כניסת קרובי מחבלים לבתי משפט. "על מנת לשמור על ביטחונן של משפחות הקורבנות, אבקש ממך לאסור לאלתר כניסתם של קרובי נאשמים בפעולות טרור ולמנוע פגיעה נוספת באותן משפחות שאיבדו את היקר להם מכל".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג, שתנועתו מלווה את המשפחות השכולות, אמר בתגובה לתיעוד: "אם היה צריך הוכחה נוספת לכך שמשפחות המחבלים תומכות ברוצחים הרי שבדיון בבג"ץ ראינו זאת ביתר שאת. מציאות בה משפחות שכולות מותקפות פיזית על ידי משפחות מרצחים בבית המשפט העליון של מדינת ישראל הוא מצב שאסור לקבל בשום אופן".