סטס מיסז'ניקוב ישוחרר ממאסר
ישוחרר בקרוב מכלא חרמון, מיסז'ניקוב | צילום: Awidat/Flash90, חדשות

חרף התנגדות פרקליטות המדינה, ועדת השיחרורים של שירות בתי הסוהר החליטה היום (שני) לשחרר את השר לשעבר סטס מסז'ניקוב ממאסר. מיסז'ניקוב ריצה 8 מתוך 15 חודשי המאסר שנגזרו עליו בשל עבירות של הפרת אמונים ושחיתות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בחודש שעבר, נשיא המדינה רובי ריבלין דחה את בקשת החנינה של מיסז'ניקוב. השר לשעבר, שהיה אמור לקבל חנינה כחלק מפרויקט חגיגות 70 למדינה, נידון אז ל-15 חודשי מאסר על עבירות שחיתות ונכלא בכלא חרמון. הידיעה על החנינה שאמור היה לקבל ביום העצמאות ה-70 פורסמה לראשונה בחדשות.

הפרקליטות התנגדה, מיסז'ניקוב
הפרקליטות התנגדה, מיסז'ניקוב | צילום: Flash90, חדשות

עורכת הדין שני אילוז, שמייצגת את מיסז'ניקוב, מסרה בתגובה להודעה: "אני מברכת על החלטת הוועדה להורות על שחרורו המוקדם. סטס עבר דרך ארוכה הראויה להערכה. צר לי כי הפרקליטות סברה אחרת, לטעמי היה מקום להסכים מראש לשחרורו המוקדם".

עו
עו"ד שני אילוז | צילום: עידן מלמן, חדשות

שר התיירות לשעבר הגיע בדצמבר 2017 לכלא חרמון והחל לרצות 15 חודשי מאסר שנגזרו עליו במסגרת הסדר טיעון בגין עבירות מרמה והפרת אמונים. על פי כתב האישום, בהיותו שר התיירות העביר מיסז'ניקוב מיליון שקלים להתאחדות הסטודנטים בעבור פסטיבל באילת. השר לשעבר דאג כי מפיקה בשם יוליה רוט, איתה ניהל קשר מוצנע וקרוב, תפיק את הפסטיבל. הפרשה נחשפה במסגרת תוכנית "המקור" בערוץ עשר.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/