גם שרה נתניהו מעורבת
יעידו במשפט? הזוג נתניהו | צילום: פלאש 90, חדשות

כשנה לאחר שניצחו במשפט דיבה שניהלו נגד העיתונאי יגאל סרנה, האם ירשמו ניצחון נוסף? הפעיל החברתי אייבי בנימין הגיש היום (שני) בקשה להזמנת עדים במשפט הדיבה שמנהל נגדו יאיר נתניהו. בנימין ביקש לזמן את ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו שרה נתניהו, ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו וקב"ט משרד רה"מ להעיד במשפט שיערך בחודש דצמבר. בית המשפט צפוי לקבל החלטה במהלך השבוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בבקשה שהגיש לבית המשפט פרט בנימין את הסיבות בגינן הוא רוצה לזמן את העדים הללו. לטענתו רה"מ, אביו של התובע, הוא למעשה הסיבה העיקרית להגשת התביעה, לאור העובדה שהביקורת של בנימין כלפיו היא נושא מרכזי בהאשמות. באשר לשרה נתניהו, הנתבע טוען כי היא מעורבת באופן מלא בענייניו של בעלה ולא יעלה על הדעת שהתובע ביצע שליחויות עבור אביו מבלי שידעה.

את ראש המוסד לשעבר זימן הנתבע משום שבפוסט שגרר את תביעת הדיבה האשים את פרדו בכך שהוציא ליאיר נתניהו דרכון בדוי שנועד לסייע לו לבצע מהלכים כלכליים עבור אביו. את הקב"ט ביקש לזמן בכדיי שיישפוך אור על נסיעותיו של יאיר נתניהו בעולם.

בחודש שעבר פורסם כי ההתנצלות של אייבי בנימין על הפוסט שפרסם בעניינם של רה"מ, בנו יאיר וראש השב"כ לא מספקת ויאיר הגיש נגדו תביעת דיבה. "אם יאיר נתניהו יזכה במשפט, זה תקדים מסוכן לחופש הביטוי", אמר אז הפעיל החברתי.

יאיר נתניהו אייבי בנימין
אייבי בנימין ויאיר נתניהו | צילום: פלאש 90, אבי אוחיון, חדשות 2

"התנצלתי ואני מוכן שהמכתב יפורסם, אבל יאיר ועורך דינו לא מאפשרים לי לפרסם את מכתב ההתנצלות", אמר בבית המשפט בנימין, שהסיר את הפוסט מפייסבוק זמן קצר לאחר העלאתו לאחר שלא הצליח לאמת את תוכנו. כשהשופט תהה במה מעוניינים מצדו של נתניהו מלבד ההתנצלות, הסביר עורך הדין יוסי כהן: "ההתנצלות לא מתקבלת עלינו. היא לא כנה, היא מסויגת. אנחנו רוצים פסק דין".

במרכז התביעה, בסך 140 אלף שקלים, ניצב פוסט שפרסם בנימין נגד בנו של ראש הממשלה ב-17 באוגוסט 2016, באותה תקופה נפוצו שמועות שונות על הסתבכויותיו של ראש הממשלה. בנימין כתב אז: "יום אחד קורא ביבי לראש המוסד ומבקש דרכון בשם בדוי לבן שלו יאיר נתניהו, כמו למרגלים, בנימוק ביטחוני: לשמור על הבן ההולל המסתובב בעולם, שתהיה לו זהות בדויה".

בנימין טען בפוסט כי הדבר נעשה עבור יצירת חשבונות בנק פיקטיביים בהם הופקדו, לדבריו, מיליוני דולרים עבור ראש הממשלה - טענה שלא נחקרה. עוד כתב בנימין: "יאיר נתניהו הצעיר שבקושי הרוויח משהו בחייו, כבר עשיר גדול". הפעיל ייחס את דבריו למסמכי פנמה שהודלפו באותה תקופה, אך מדובר ב"סיפור בדים" שלא עלה בחקירות נתניהו. בעוד שמי שעומד בראש התביעה הוא הבן, התביעה עוסקת בחלקים גדולים ממנה בפגיעה שמנסה אייבי בנימין לגרום בפוסטים שהוא מעלה בעיקר להוריו, ראש הממשלה ורעייתו שרה.