בחזית העממית טוענים: זה מה שישראל הבטיחה (צילום: רויטרס, חדשות)
החזית העממית (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

כתב אישום הוגש היום (חמישי) בבית המשפט המחוזי בלוד נגד פעיל הטרור בעל האזרחות הבלגית שניסה לחדור לישראל בחודש שעבר. אתמול הותר לפרסום כי הגבר, מצטפא ח'אלד עוואד בן ה-36, הוכשר ועבר אימונים על ידי חיזבאללה בלבנון טרם הגיע לישראל. עוואד מואשם בחברות בארגון טרור, באימונים צבאיים אסורים, באיסור פעולה ברכוש טרור ובעבירות נוספות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החקירה המשותפת של שב"כ ויחידת להב 433 העלתה כי עוואד היגר ממחנה פליטים פלסטיני בדרום לבנון לבלגיה בשנת 2003, שם חבר לחוליה של פעילי טרור שפעלה ברחבי אירופה. משנת 2010 השתייך לארגון "החזית העממית לשחרור פלסטין" והשתתף במפגשי פעילים של הארגון בבלגיה. על פי הודעת המשטרה, החשוד היה בקשר עם פעילים בלבנון, סוריה, ירדן וביהודה ושומרון. במסגרת פעילותו עבר עוואד בשנת 2015 הכשרה צבאית בלבנון על ידי ארגון חיזבאללה, וכן סייע בהעברת כספי טרור מסוריה ולבנון לתאי הארגון באירופה.

במשרד החוץ פועלים להעברת הגופה. מעבר הגב (צילום: רויטרס, חדשות)
מעבר אלנבי (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

במשטרה סיפרו כי ממצאי החקירה מצביעים על התקרבות ארגוני הטרור הפלסטיניים לציר השיעי באזור ולחיזבאללה בפרט. ביולי האחרון הגיע עוואד לירדן, בה השאיר את מחשבו האישי והטלפון הנייד שלו אצל פעילת הארגון במדינה, וכן מחק את חשבון הפייסבוק שלו. הוא ניסה להיכנס לישראל דרך מעבר הגבול בגשר אלנבי, אולם נעצר על ידי כוחות הביטחון.

"החזית העממית לשחרור פלסטין" הוא ארגון טרור פלסטיני, שבמשך השנים היה אחראי לעשרות פיגועים כנגד ישראלים בארץ ובעולם, המפורסם שבהם רצח השר רחבעם זאבי (גנדי) ז"ל ב-2001.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/