הנערה הפלסטינית עאהד תמימי שוחררה הבוקר (ראשון) מהכלא הצבאי לאחר 8 חודשי מאסר. תמימי בת ה-17 נעצרה ונאסרה לאחר שתועדה תוקפת חייל וקצין שעסקו בפעילות מבצעית בשטחים. אמה של תמימי שהורשעה אף היא בעבירות דומות שוחררה גם כן. במהלך הלילה עצרו לוחמי משמר הגבול שני אזרחים איטלקיים ותושב פלסטיני לאחר שציירו על גדר ההפרדה באזור בית לחם את דיוקנה של תמימי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תמימי תועדה יחד עם בת דודתה נור, כשהשתיים מכות מפקד פלוגה וחייל בכפר נבי סאלח בדרום השומרון. במסגרת הסדר טיעון, שאליו הגיעו נציגיה עם התביעה, סוכם על עונש מאסר של 8 חודשים וקנס כספי בסך 5,000 שקלים.

כתב האישום שהוגש נגד תמימי בחודש ינואר ייחס לה עבירת תקיפה נגד החיילים באותה תקרית, וכלל אישום בגין חמישה אירועים נוספים בהם תקפה משרתים בכוחות הביטחון בזריקת אבנים, איומים, הפרעה לכוחות במילוי תפקידם, הסתה והפרות סדר.

אירוע התקיפה התרחש בסוף 2017, אז עמדו חיילי צה"ל, אחד מהם קצין בדרגת סרן, סמוך לבית משפחת תמימי בכפר נבי סאלח. בשלב מסוים, תמימי הגיעה אל החיילים כשהיא מלווה באמה, בקרובת משפחתה ובבנות נוספות שהחלו לצעוק ולהכות את החיילים, שמצדם עמדו במקום ולא הגיבו.

עאהד תמימי (ארכיון)
עאהד תמימי (ארכיון) | צילום: פלאש 90, חדשות

התיעוד עורר ויכוח גדול באשר להתנהגותם של החיילים, במיוחד בהתחשב בכך שלא מדובר בפעם הראשונה שבנות משפחת תמימי מתנכלות לחיילי צה"ל. התחקיר הצה"לי הראשוני העלה שהחיילים פעלו באופן מקצועי, אם כי ניתן היה לעצור את תמימי והפלסטיניות הנוספות שהיו עמה, היות שאלימות שהפעילו כלפי הכוח הצדיקו זאת.  התיעוד עורר סערה בעולם הערבי, שהרעיף על הנערה תמיכה מיד עם היוודע דבר מעצרה. בכלי תקשורת ערבים החמיאו גם לחיילים על התגובה המאופקת שהפגינו.

מספר ימים לאחר התקרית תמימי נעצרה בביתה, ובדיון בבית המשפט שטחה בפני השופט את גרסתה למה שאירע. לטענתה, כשעה לפני התיעוד ירו חיילים כדור גומי על בן דודה הקטין. לטענתה הוא נפצע בעינו ואושפז בבית החולים כשהוא מחוסר הכרה. "אחר כך ראיתי את אותם חיילים שפגעו בבן דוד שלי, הפעם מול הבית שלי, אז לא יכולתי לשתוק לכן הגבתי כפי שהגבתי", סיפרה.