תיעוד: המחבל שולף סכין ומתחיל לדקור (צילום: חדשות)
זירת הפיגוע ביבנה | צילום: חדשות

הפרקליטות הגישה היום (שני) כתב אישום נגד איסמעיל אבו עראם, בן 19 מאזור חברון, המחבל שדקר ופצע קשה את ניב נחמיה בסופרמרקט ביבנה בתחילת החודש. על פי כתב האישום הנאשם ביצע את הפיגוע כחלק מהתחזקותו הדתית במהלך שהותו בסעודיה בחודש הרמדאן. "הפגין קור רוח קיצוני במעשיו ותכנן את מעשה הטרור לפרטים", נכתב בבקשת המעצר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי כתב האישום, אבו עראם, שהגיע מביתו ליבנה באמצעות תחבורה ציבורית, החליט לרצוח יהודי ישראלי, באמצעות פיגוע דקירה בתוך שטחי מדינת ישראל, במטרה לקיים הלכה למעשה מצוות ג'יהאד. הוא ניסה לרצוח את מעסיקו לשעבר, אך כשלא מצא אותו החליט למצוא ישראלי אחר ונכנס לסופרמרקט שם דקר את נחמיה ופצע אותו קשה, באמצעות סכין באורך 15 ס"מ, שנטל מהעמדה בה הוצגו במרכול סכינים.

ניב נחמיה בצאתו מבית החולים (צילום: אפרת שררה, ביה"ח קפלן)
ניב נחמיה יוצא מבית החולים | צילום: אפרת שררה, ביה"ח קפלן

המחבל הוציא את הסכין מתוך מכנסיו, הסתער על הקורבן כשהוא מניף את הסכין ודקר אותו בצווארו, בחזהו, בבטנו ובראשו. בתגובה, למרות פציעותיו הקשות, נחמיה נאבק בנאשם, תוך שהשליך לעברו חפצים. במהלך המאבק הסכין נשברה ואבו עראם הוציא גז פלפל, ריסס את פניו של נחמיה וברח. 

בעקבות זעקותיו של נחמיה, המהומה שהתרחשה במרכול ובריחתם של השוהים במקום תוך זעקות "מחבל", רדפו אחרי הנאשם מספר עוברי אורח במטרה ללכוד אותו ולאחר מרדף קצר הצליחו ללכוד את הנאשם עד שהגיעו כוחות המשטרה למקום.

"ניב עבר סדרת ניתוחים מורכבים והוא גיבור"

אתמול, כמעט חודש מאז נפצע באורח קשה בפיגוע, השתחרר ניב נחמיה מבית החולים קפלן. בתיעוד מצלמות האבטחה של רגעי הפיגוע, נראה נחמיה נאבק במשך שניות ארוכות במחבל בטרם התמוטט והובהל לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם.

"ניב עבר סדרת ניתוחים מורכבים והוא גיבור", סיפר ד"ר גיא לין, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים קפלן. "הצלחנו יחד איתו להתגבר על קשיים ולהתקדם בצורה מדהימה. יש לו תהליך שיקום ארוך בפציעות, ובסוף התהליך הוא יהיה בריא לגמרי".