כתב אישום הוגש השבוע נגד צעיר בן 18 ממודיעין עילית בגין תקיפת צעיר ערבי בנסיבות מחמירות ממניע גזעני. הצעיר, יחיאל ויסנשטרן, מואשם בהכאתו של מוחמד, תושב ירושלים ממוצא ערבי. התקיפה בוצעה יחד עם עוד שני חברים לאחר ש"חשדו" בקשר אינטימי שמקיים המותקף עם צעירה יהודיה, שצעדה עמו ברחוב אגריפס סמוך לשוק מחנה יהודה בבירה. אירוע התקיפה תועד במצלמות האבטחה במקום ומפורסם כעת לראשונה בחדשות 2 Online.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אביעד דוויק מפרקליטות מחוז ירושלים מתייחס לאירוע שהתרחש ביום שני בשבוע שעבר בשעות הערב. מוחמד, הצעיר שהותקף, שהה במקום יחד עם אישה העובדת עמו בחנות בשוק. יחיאל ושני חבריו הבחינו במוחמד והצעירה ושאלו אותו אם יש לו סיגריה. כשמוחמד השיב בשלילה, השלושה החלו ללכת בעקבותיהם. לאחר כמה שניות שאלו את הצעירה אם היא יהודיה, וכלפי מוחמד הטיחו: "למה אתה יוצא עם יהודיות".

מוחמד ניסה להסביר להם שהם בסך הכל עובדים יחד, אך זה לא ריצה את ויסנשטרן. על פי כתב האישום, הוא או אחד מחבריו הוציאו מכיסיהם סכין ואמרו למוחמד: "אתה יוצא עם בנות יהודיות - אנחנו נז*** אותך", והכו אותו בכתפו.

מוחמד החל להתרחק מהם אך הנאשם והשניים הנוספים החלו ללכת בעקבותיו. בשלב כלשהו לאחר שמוחמד עמד במקומו, הקיפו אותו השלושה ואיימו עליו שלא יבוא לעבוד יותר בשוק. השלושה הכו אותו באגרופים ובעיטות שהפילו את מוחמד אל הקרקע.

פרקליטתו של התוקף, עו"ד מאיה גלעדי, לא הגיבה לידיעה עד למועד פרסום הכתבה. קודם לכן, ייצג אותו עו"ד עידן גמליאלי מהסניגוריה הציבורית, שמסר בתגובה: "מדובר בצעיר ללא עבר פלילי עם נסיבות חיים קשות. הצעיר שיתף פעולה עם החוקרים ומסר גרסה מפורטת להשתלשלות האירועים. לטענתו הותקף על ידי המתלונן, לא החל את האירוע ולא פעל מתוך מניע לאומני או גזעני".