בני הזוג נתניהו, ארכיון (צילום: פלאש 90 \ Tomer Neuberg, חדשות)
"לא אכלנו כמויות כאלה". נתניהו ורעייתו | צילום: פלאש 90 \ Tomer Neuberg, חדשות

ראש הממשלה מגיב לכתב האישום נגד רעייתו בפרשת המעונות - ותוקף את מני נפתלי: בפוסט שפרסם נתניהו היום (שישי) בעמוד הפייסבוק שלו, כשעתיים לאחר הודעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על הגשת כתב אישום נגד רעייתו שרה בכפוף לשימוע, הדגיש ראש הממשלה כי ההוצאות על מזון גדלו בתקופה בה מני נפתלי שימש אב הבית במעון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"ההוצאות על מזון וארוחות מוזמנות בחמגשיות התנפחו באורח פלא בתקופתו של עד המדינה מני נפתלי כאב הבית, וצנחו באורח פלא כשעזב", פתח נתניהו את פוסט התגובה לכתב האישום, בו רעייתו מואשמת בעבירות של מרמה והפרת אמונים בהיקף של כ-360 אלף שקלים.

"ההוצאות נופחו בתקופתו". מני נפתלי (צילום: חדשות 2)
"ההוצאות נופחו בתקופתו". מני נפתלי | צילום: חדשות 2"למה ההוצאות זינקו דווקא בשנים האלה? מי אכל או לקח את הכמות העצומה הזו חמגשיות וארוחות, שהספיקה לקבוצת כדורגל?", תהה נתניהו, "בוודאי לא משפחת נתניהו. שתבינו, על זה מתבסס כל הסיפור נגד רעיית ראש הממשלה. סיפרו לנו על רהיטי הגן, החשמלאי, הבקבוקים, המלצרים, המטפלת - נשאר בסוף רק הסיפור ההזוי והשקרי של החמגשיות שאת רובן המכריע הזמין מני נפתלי. גם זה יתנדף בשימוע".

סעיפי האישום: נתניהו יצרה מצג שווא שאין מבשלת, קיבלה במרמה ארוחות ב-360 אלף שקלים

כתב האישום מגולל את האירועים שהובילו לאשמה ב"פרשת הזמנת הארוחות". על פי הכתוב, החל מראשית חודש ספטמבר 2010 ועד לחודש מרס 2013, פעלה נתניהו יחד עם סיידוף ליצירת מצג שווא לפיו במעון הרשמי של ראש הממשלה לא מועסקת מבשלת, למרות שבפועל הועסקו מבשלות לאורך כל התקופה. זאת, על מנת לעקוף את הוראות הנוהל המאפשר להזמין ארוחות למעון הרשמי רק במצב שאין בו מבשלת.

בדרך זו, טוען היועמ"ש, התקבלו במרמה מהמדינה מאות ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359,000 שקלים. בשל כך נתניהו תועמד לדין, בכפוף לשימוע, בעבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות מרמה והפרת אמונים.

מעון רה"מ בירושלים (צילום: חדשות 2)
מעון ראש הממשלה | צילום: חדשות 2

בשל אותה פרשה מיוחסות לסיידוף עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בשווי כולל של 393 אלף שקלים, מרמה והפרת אמונים וזיוף מסמכים. במסגרת החקירה עלה חשד לכך שב-15 מקרים לפחות, זויפו חשבוניות עבור השפים שהוזמנו למעון באופן שהעלות הכוללת של הארוחה חולקה למספר מנות כוזב וגבוה יותר ממספר המנות שסופקו בפועל. זאת, על מנת לעקוף את הוראות הנוהל בכל הנוגע לסכום המקסימלי שבו ניתן להזמין מזון מבושל לכל סועד באירוח פרטי במעון הרשמי.

לפי כתב החשדות, סיידוף הנחה את השפים, את אבות הבית ואת מזכירותיה של נתניהו לזייף את החשבוניות עבור הארוחות. בחשדות אלה יואשם רק סיידוף ונגד נתניהו לא נמצאה תשתית ראייתית להאשימה.

פרקליטו של מני נפתלי, דניאל חקלאי, מסר בתגובה כי "אין מנוס מהגשת כתב אישום במצב דברים שבו הוצאות אישיות בסך מאות אלפי שקלים מגולגלות על קופת המדינה לכאורה, על קופת הציבור, על כספי המיסים שלנו, אזרחי ישראל. אנחנו נעמוד בקשיחות מול כל ניסיון כוזב לגלגל את האישומים החמורים לפתחו של מני נפתלי שהוא אדם ישר, אמיץ ואמין שהעז לחשוף חלק מהפרשה החמורה הזו".

"אנחנו קוראים לגברת נתניהו, למקורביה ולראש הממשלה, להפסיק את מסע הכזבים נגדו ולהימנע משיבוש מהלכי משפט ולהתמקד בהגנתה המשפטית של הגברת נתניהו", הוסיף פרקליטו של נפתלי. "מני נפתלי מצדו יתייצב להעיד עדות אמת במשפטה הפלילי של הגברת נתניהו ככל שיידרש".