שפטל.
שפטל בערעור היום | צילום: חדשות 2

השופטים בערעור של אלאור אזריה קבעו היום (ראשון) כי החייל יחל לרצות את עונשו בעוד עשרה ימים, החל מה-9 באוגוסט. טרם ההחלטה על מועד ביצוע העונש פרץ ויכוח בין פרקליטו של אלאור אזריה, עו"ד יורם שפטל, לבין התובעים והשופטים באולם. שפטל הודיע כי יערער לבית המשפט העליון על החלטת בית הדין. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לא השתכנעתי", אמר שפטל והוסיף כי בכוונתו לבקש גם עיכוב ביצוע נוסף של לפחות 20 יום לריצוי העונש. "בדעתנו לנצל את הזכות להגיש ערעור לבית המשפט העליון ולכן אבקש דחיית המאסר למועד שבו חייבים להגיש הודעה". התובע הצבאי נדב וייסמן דרש בתגובה שאזריה יתחיל לרצות את מאסרו כבר ביום רביעי הקרוב. בעקבות ההחלטה, אמו של אזריה אשרה התמוטטה בבית המשפט וקיבלה טיפול רפואי.

וייסמן הגיב לרצון של ההגנה לערער. "על הסנגור לשכנע מדוע צריכה להיות תוספת של דחייה", אמר. "המערער הורשע בשתי ערכאות, ואין תקדימים לעיכוב ביצוע במקרה כזה. יש גם זיקה בין עיכוב ביצוע לשיקולי מעצר. כאשר המבקש כבר אינו נהנה מחזקת החפות או הערעור, כל מה שיש לו הוא הזכות לבקש רשות ערעור, והיא איננה אישית אלא נשענת על עניין ציבורי. בלתי מתקבל על הדעת שלא יתחיל לרצות עונשו".

התובע הצבאי נדב וייסמן (ארכיון)
התובע נדב וייסמן מבקש להתחיל את ריצוי הע | צילום: תומר אלפבאום

וייסמן הוסיף כי אזריה שוהה בחלופות מעצר במשך יותר משנה. "יש גבול כמה ניתן לעשות שימוש בתחליפי מעצר", אמר. "התקדימים ששפטל הציג לא כללו חלופות מעצר כפי שהיו כאן. שיפנה לבית המשפט העליון בהתאם לחוק, אבל כעת שיתחיל לרצות. בעוד יומיים חל תשעה באב, אנחנו מבקשים שביום רביעי יתחיל לרצות את עונשו".

אזריה ואמו אושרה, ארכיון
אזריה בכניסה היום לבית המשפט | צילום: תומר אפלבאום

שפטל תקף את וייסמן על דרישתו ואמר: "אני מבקש כרגע אוויר לנשימה ומבקש שהתובע לא יתנהג כאילו זו הדירה הפרטית שלו". וייסמן מבחינתו לא מוכן לוותר, השופט סגל הציעה פשרה לתובע והציע לראות ב-20 יום שביקש שפטל כ"ימי התארגנות". השופט פיילס הגיב ואמר שככלל יש לבצע פסק דין בערעור מיד עם הטלתו.