ההפגנות נגד רה"מ בפתח תקווה (צילום: חדשות 2)
בעתיד: רישיון להפגנות | צילום: חדשות 2

בג"ץ מחק את העתירה שדרשה להכריז על ההפגנות מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה לא-חוקיות בשל העובדה שהן מתקיימות ללא בקשת רישיון. לדברי השופטים, העובדה כי המשטרה שינתה את עמדתה באומרה כי לאור השינויים בהיקף, אופי ומשך ההפגנות יש להזיז את מיקומן ולדרוש מהמארגנים לבקש רישיון לקיימן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשטרה הבהירו כי בקשת המפגינים תישקל בחיוב. עוד הוסיפו כי בעבר פנו לשני פעילים בולטים בארגון ההפגנות כדי למצוא חלופות אפשריות למיקום ההפגנות, אך טרם נענו. לדברי המשטרה, "שינוי מקום ההפגנות כאמור ישקף איזון ראוי בין חופש המחאה של המפגינים לבין זכויותיהם של היועץ המשפטי לממשלה, משפחתו, שכניו ותושבי השכונה".

בעבר אישרה המשטרה לקיים הפגנה אחת לחודש בקרבת ביתו של היועץ ובשאר השבתות בקניון "גנים" בעיר. העותר - מ"מ ראש העיר ואחראי הביטחון בעיר, צדוק בן משה - טען כי המתווה כבר אינו מתאים וכן כי הן פוגעות באיכות חייהם של תושבי העיר בכלל, וברגשות התושבים הדתיים בפרט בשל חילול השבת בהן.

עו"ד מנחם מושקוביץ המייצג את העותרים ברך על ההחלטה, ואמר כי "בגץ החליט שלא להתערב אחרי שהמשטרה קיבלה את עמדתנו גם לגבי הצורך ברישיון וגם לגבי הרחקה מהשכונה".