יחזור שוב לכלא? סלאח (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
"מנסים להעמיד לדין את הקוראן", סלאח | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (חמישי) את מעצרו של השייח' ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל, בארבעה ימים. סלאח נעצר בתחילת השבוע על ידי המשטרה בחשד להסתה לאלימות וטרור במהלך אירועי האלימות האחרונים בהר הבית בירושלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ביום שלישי האחרון הוארך מעצרו של השייח' ראאד סלאח ביומיים, והיום קבע בית המשפט את יש להאריך את מעצרו בשנית בארבעה ימים נוספים.

על פי המשטרה, במספר הזדמנויות שונות, שאירעו כולן לאחר שהתנועה הוצאה מחוץ לחוק, התבטא סלאח בצורה מסיתה בפני קהל - וחלק מהתבטאויותיו פורסמו בכלי התקשורת. סלאח חשוד במספר אירועים שהתרחשו לפני כשנה ומספר אירועים נוספים שהתרחשו לאחר הפיגוע בהר הבית בו נרצחו שני שוטרים. בשלושת האירועים האחרונים, לאחר רצח השוטרים, הילל סלאח את המחבלים בפני קהל באום אל פחם, העיר ממנה יצאו שלושתם.

לפני הדיון בהארכת מעצרו אמר סלאח כי מדובר במעצר פוליטי וכי מנסים "להעמיד לדין את הקוראן". לדבריו, המשטרה מנסה להסיט את תשומת הלב התקשורתית מהטיפול בראש הממשלה.

סלאח בבית המשפט, השבוע
סלאח מחוץ לבית המשפט | צילום:השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בירך על מעצרו של סאלח, שלדבריו "הנהיג תנועה שהוצאה אל מחוץ לחוק בשל האידאולוגיה הקיצונית שלה שגרמה למעשי רצח וטרור". עוד הוסיף ארדן כי "לא בכדי קידמתי והבאתי להוצאת תנועתו מחוץ לחוק. סאלח התבטא באופן שמעודד קיצוניות והבנה לאלימות ומעשי רצח שפלים ולכן הוא מהווה בעיניי סכנה לציבור. אני מקווה שהפעם ימצו עמו את הדין והוא יישלח לזמן ממושך אל מאחורי סורג ובריח".

בחודש שעבר האריך שר הפנים אריה דרעי את צו איסור היציאה מהארץ של סלאח. "מדובר בחשש ממשי שיציאתו מהארץ תפגע בביטחון המדינה", אמר דרעי. "לכן עשיתי שימוש בסמכותי בחוק".