ניב נחמיה בצאתו מבית החולים (צילום: אפרת שררה, ביה"ח קפלן)
ניב נחמיה בצאתו מבית החולים | צילום: אפרת שררה, ביה"ח קפלן

לאחר שהגישה הפרקליטות כתב אישום נגד איסמעיל אבו עראם, בן 19 מאזור חברון, שדקר ופצע קשה את ניב נחמיה בסופרמרקט ביבנה בתחילת החודש, דורשת משפחתו של נחמיה להתייחס למחבל כאל רוצח. אבו עראם מואשם אמנם בניסיון רצח, אך בני משפחת נחמיה מבקשים היום (שני) למצות עמו את הדין. "ניב שימש שכפץ אנושי ומנע פיגוע גדול יותר ועל המחבל הנתעב לשאת במחיר", אמרו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"נראה כי המחבל הודה בניסיון לרצוח את ניב בשל היותו יהודי, כשמעשיו והפציעות הרבות של ניב מחריפות ומחמירות את המעשה", מסר עו"ד יוסף עזרא בשם המשפחה. "עפ"י דיני העונשין, ניסיון לפשע כמוהו כפשע המושלם והמשפחה רואה במחבל רוצח וכך צריך להיות עונשו. המשפחה קוראת לראש הממשלה ושר הביטחון להרוס את ביתו של המחבל גם אם ניסיון הרצח שלו כשל".

מוקדם יותר היום הוגש כתב האישום, על פיו ביצע הנאשם את הפיגוע כחלק מהתחזקותו הדתית במהלך שהותו בסעודיה בחודש הרמדאן. "הפגין קור רוח קיצוני במעשיו ותכנן את מעשה הטרור לפרטים", נכתב בבקשת המעצר.

תיעוד: המחבל שולף סכין ומתחיל לדקור (צילום: חדשות)
זירת הפיגוע ביבנה | צילום: חדשות

על פי כתב האישום, אבו עראם, שהגיע מביתו ליבנה באמצעות תחבורה ציבורית, החליט לרצוח יהודי ישראלי, באמצעות פיגוע דקירה בתוך שטחי מדינת ישראל, במטרה לקיים הלכה למעשה מצוות ג'יהאד. הוא ניסה לרצוח את מעסיקו לשעבר, אך כשלא מצא אותו החליט למצוא ישראלי אחר ונכנס לסופרמרקט שם דקר את נחמיה ופצע אותו קשה, באמצעות סכין באורך 15 ס"מ, שנטל מהעמדה בה הוצגו במרכול סכינים.

המחבל הוציא את הסכין מתוך מכנסיו, הסתער על הקורבן כשהוא מניף את הסכין ודקר אותו בצווארו, בחזהו, בבטנו ובראשו. בתגובה, למרות פציעותיו הקשות, נחמיה נאבק בנאשם, תוך שהשליך לעברו חפצים. במהלך המאבק הסכין נשברה ואבו עראם הוציא גז פלפל, ריסס את פניו של נחמיה וברח.

אתמול, כמעט חודש מאז נפצע באורח קשה בפיגוע, השתחרר ניב נחמיה מבית החולים קפלן. בתיעוד מצלמות האבטחה של רגעי הפיגוע, נראה נחמיה נאבק במשך שניות ארוכות במחבל בטרם התמוטט והובהל לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם.