עו"ד יעקובוביץ' (צילום: עדי שרעבי)
עו"ד יעקובוביץ' | צילום: עדי שרעבי

במהלך מסיבה פרטית שהתקיימה במועדון בלופט בדרום תל אביב בשנת 2011, תקפה צעירה את אחד המבלים במקום וגרמה לו לחתכים קשים בפניו. בשבוע שעבר קבע בית המשפט כי על המועדון לשלם פיצויים של אלפי שקלים לגבר שנפצע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך המסיבה, הצעירה שהחזיקה בקבוק נרגילה התהלכה ליד הבריכה כשלפתע החליקה ונפלה. כמה מבלים צעירים שישבו לצד הבריכה החלו ללעוג לבחורה. הצעירה מצידה, לקחה את אחד משברי בקבוק הנרגילה שהתנפץ במהלך הנפילה ותקפה את אחד מהבליינים שלעגו לה.

כתוצאה מהתקיפה נגרמו לצעיר חבלות רבות ופניו נחתכו והושחתו. המשטרה עצרה את הצעירה שאף ישבה במאסר בעקבות התקרית. בשבוע שעבר פסק בית המשפט, בעקבות תביעה של הצעיר, כי על בעלי המועדון ישנה אחריות מלאה לנזקים שנגרמו, מאחר ולא פיקחו כראוי על באי המקום.

בית המשפט קבע במקום הוגש אלכוהול בכמויות גדולות מדי. בנוסף, נקבע כי הצעירים דחפו זה את זה לבריכה לאורך המסיבה וכי כניסתה של הצעירה לשטח הבריכה עם בקבוק הנרגילה הגדול, שעשוי ברובו מזכוכית, מצביעים על כך שהמועדון לא עשה את המוטל עליו בחוק לפיקוח על המבלים.

בית המשפט פסק כי המועדון יפצה את הצעיר בסכום של 444 אלף שקלים. מדובר בפסיקה חריגה מאחר שלמועדון ולבעליו לא היה קשר ישיר לאופן שבו נפצע הצעיר.

תגובת עורך הדין אופיר יעקובוביץ, מומחה לנזקי גוף המייצג את התובע: לאורך כך ניהול התביעה שבנו וטענו כי הגיעה העת למגר את התופעה ההולכת וגוברת, למרבה הצער, של אלימות במועדונים, המאפשרים צריכת אלכוהול, ללא כל שליטה.

כפי שטענו היה על המועדון אשר אפשר הכנסת משקאות אלכוהוליים ללא כל פיקוח, לפקח ולנקוט באמצעים הדרושים לצורך מניעת התנהגות מסוג זה. אנו שמחים כי בית המשפט קיבל את מלוא טענותינו, והטיל אחריות מלאה על המועדון. מי ייתן ופסיקות שכאלו, יעוררו את האחראים ובעתיד הקרוב, נוכל ללא חשש לשלוח את ילדנו לבילוי לילי.