איציק בר מוחא (צילום: Flash 90)
איציק בר מוחא | צילום: Flash 90

ראש הכנופיה הירושלמית איציק בר מוחא יועמד לדין, אך לא הואשם בניסיון חיסול: היום (רביעי) הואשם בר מוחא בכניסה למקום מגורים בכוונה לבצע פשע והחזקת מכשירי פריצה. השבוע הודיעה המשטרה כי הצליחה לסכל את חיסולו של העבריין יוסי מלכה על ידי יריבו בר מוחא, אך לבסוף הוא הואשם בעבירות משניות יחסית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מכתב האישום עולה כי בר מוחא ושני נאשמים נוספים - יעקב (קובי) לוי ועומר עליאן -  ניסו להשיג גישה לחניית הבניין שבו מתגורר יוסי מלכה. בר מוחא, שנחשב מנהיג הכנופיה הירושלמית, נתפס "על חם" כשהוא ואדם נוסף נכנסו לחניון על מנת לשכפל את המפתח לחניון. לפי ההערכה, כוונתם של השניים הייתה להצמיד מטען חבלה לרכבו של מלכה או להתמקם במקום על מנת לחסלו ביריות.

יוסי מלכה (צילום: Yossi Zamir/Flash 90)
יוסי מלכה | צילום: Yossi Zamir/Flash 90

במסגרת חקירת הפרשה נעצרו שבעה חשודים בקשירת קשר לביצוע פשע, ביניהם תושבי בית צפאפא, יבנה, תל אביב וירושלים. על אף מספר העצורים הרב והודעת המשטרה כי חלק מהעצורים משתפים פעולה, כתב האישום הינו בגין עבירות משניות באופן משמעותי מההערכות לכוונות העומדות מאחורי מעשיו של בר מוחא.

לפני כשנה נעצר בר מוחא בחשד שהיה מעורב בניסיון החיסול של סימו מלכה, אחיו של יוסי, בו ניסה לכאורה בר מוחא לפגוע כעת. בר מוחא שוחרר אז כעבור מספר ימים למעצר בית, מכיוון שלא היו לחוקרים די ראיות להגיש נגדו כתב אישום.