היס בבית הדין היום | צילום:

משפט החייל היורה נמשך: ראש המכון לרפואה משפטית לשעבר, הפרופסור יהודה היס, הגיע היום (חמישי) לבית הדין הצבאי ביפו שם העיד במסגרת משפטו של אלאור אזריה. פרופ' היס תקף בחריפות את התנהלות המכון לרפואה משפטית. "אני לא יודע מתי המחבל מת", אמר היס, "אבל אני יודע שכשהקליע פגע בראשו, הוא כבר היה מת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

היס נחקר היום על ידי התביעה לאחר שהגיש את דוח המומחה שלו לבית הדין. היס הדגיש בפני בית הדין כי למרות שלא נכח בנתיחת הגופה, ולא ראה מעולם את גופת המחבל, כל מסקנותיו מתבססות על נתונים מהנתיחה עצמה ועל הידע שצבר במהלך השנים.

במהלך המשפט תקף בחריפות את התנהלות הרופאים שביצעו את נתיחת גופת המחבל וטען כי הם ביצעו ניתוח "חובבני ולא מקצועי". היס הוסיף כי בהתחשב בעובדה כי מדובר בתיק בעל חשיבות פוליטית וחברתית, היה מצופה מצוות המנתחים שיבצעו את עבודתם בצורה מקצועית יותר.

חוק התיעוד: האירועים הבולטים
הירי במחבל כפי שתועד בזירה | צילום: בצלם, חדשות

התובע הצבאי, סא"ל נדב וייסמן, הקשה על פרופסור היס וחקר אותו במשך כמעט חמש שעות. היס מצידו נשאר איתן בדעתו כי המחבל מת עוד לפני הירי של אזריה. "אני יודע שכשהקליע פגע בראשו של המחבל הוא כבר היה מת", אמר בעדותו.

לאחר עדותו, סירב פרופסור היס להתייחס לפרטים שאמר על דוכן העדים. לבסוף, אישר לחדשות 2 Online, כי הוא אכן סבור כי הניתוח של המכון שעמד בראשו עד לא מזמן בוצע בחובבניות וברשלנות.