בכירי עולם הפשע בישראל התייצבו היום (ראשון) באולם בית המשפט המחוזי בתל אביב, במסגרת פרשה 512. הנאשמים, יצחק אברג'יל, מאיר אברג'יל, אבי רוחן ומוטי חסין, הובלו לבית המשפט תחת אבטחה כבדה, שם מסר עד התביעה סמי ביטון, את עדותו בפרשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ראשי ארגוני הפשע הושבו באולם בית משפט שהוקם במיוחד לדיוני הפרשה, מאחורי זכוכית ממוגנת. במהלך כל עדותו של ביטון, שהורשע במסגרת עסקת טיעון, היו מוקפים הנאשמים באנשי שב"ס.

אבי רוחן (צילום: חדשות 2)
אבי רוחן | צילום: חדשות 2

"מרשי מעולם לא היה חלק מתכנית ולא ידע דבר על תכנית כלשהי של אף ארגון", מסר עו"ד אייל בסרגליק, פרקליטו של סמי ביטון. "הפרקליטות אישרה בהסדר כי הוא לא ידע דבר על תכנית ואין לו קשר למי מהמעורבים בכתב האישום, מה גם שהוא לא מכיר אותם".

"כמו כן, אין לו בכתב האישום המתוקן קשר לארגון פשיעה או סחר בסמים וזאת בניגוד לכתב האישום המקורי", הוסיף עו"ד בסרגליק. "בסופו של יום אנו הוכחנו, וכך הוסדר בהסכם, כי אין לסמי כל קשר או ידיעה על ארגון כלשהוא. סמי לא העיד כנגד אף אחד מהנאשמים אלא כנגד עד המדינה".

אין תמונה
עו"ד אייל בסרגליק

במסגרת כתב האישום שהוגש בחודש יולי 2015, מואשמים הארבעה במספר רב של עבירות, בהן אישומים הנוגעים לרצח, ניסיונות לרצח ועבירות חמורות של סחר בסמים. גורמים בפרקליטות ובמשטרה העריכו כי אם יורשעו, צפויים הנאשמים לעונשי מאסרי עולם ואפילו ליותר ממאסר עולם אחד.